برند چیست

برند چیست و چگونه توسط یک وب سایت نام شرکت خود را برند کنیم؟

برند چیست و چگونه توسط یک وب سایت نام شرکت خود را برند کنیم؟ 800 600 آرانیک وب
برند چیست و چگونه توسط یک وب سایت نام شرکت خود را برند کنیم؟Reviewed by نرگس کاوه on Nov 15Rating: 4.0برند چیست و چگونه توسط یک وب سایت نام شرکت خود را برند کنیم؟نام تجاری شما به عنوان تصویر شما از شرکت و کسب و کارتان در ذهن مخاطبین شما باقی می ماند و در مرور زمان شما را برند می کند. مجموعه ای از ابزارها در ارتقای این روند به ما کمک می کند که به بررسی آنها می پردازیم.

برند چیست و برندینگ بر کسب و کار شما چه تاثیری دارد؟

نام تجاری شما به عنوان تصویر شما از شرکت و کسب و کارتان در ذهن مخاطبین شما باقی می ماند و در مرور زمان شما را برند می کند. مجموعه ای از ابزارها در ارتقای این روند به ما کمک می کند که به بررسی آنها می پردازیم.

اگر تمام راه های ارتباطی شما و مخاطب قطع شود آیا برند شما از یاد میره؟ باید چیکار کرد که برند رو جوری بشناسن که نیاز دائمی به یاداوری نداشته باشین؟

ابزار ها و راه حل های برند شدن چی میتونه باشه؟ کسب و کارهای بزرگ بر روی برندینگ خود خیلی تمرکز دارند.

نام برند و برند چیست ؟

نام برند مهم ترین فاکتور انتخابی شما می باشد و باعث ایجاد تعامل بین خدمات و محصولات شما و کاربرانتان خواهد شد.

به عنوان مثال وقتی نام برند iPhone مطرح می شود ویژگی هایی همچون زیبایی، جذابیت، براق بودن، یونیک بودن و دیگر صفات بارز این برند به ذهن مشتری خطور می کند.

سبک برندینگ

شما باید برای انسجام و درک کاربر از برندتان یک احساس کلی را در ویژگی های بصری آن که کاربر آن را مشاهده می کند ارائه دهید.

به عنوان نمونه شرکت Apple مواردی مانند شیشه و آلومینیوم را در محصولات شرکت خود ارائه می دهد و یا در وب سایت شرکت خود از رنگ سفید و دیگر المان های لوکس بهره می گیرد که تمام این ملزومات ساده و لوکس و رنگ هایی مشخص آن را به هدف خود سوق می دهد.

البته لازم به ذکر است مبحث نام تجاری شرکت خیلی فراتر از مبحث رنگ هاست.

در واقع برای پیشرفت متوالی و طبیعی سبک خود و جا باز کردن در ذهن کاربرانتان و تثبیت جایگاهتان باید بر پایه ی گرافیک استاندارد، لوگوی مختص شما، فونت ها و رنگ ها پیشروی کنید.

ساخت لوگو شرکت

بعد از نام شما، دومین المان مهم لوگوی شما می باشد.

لوگو نمود ظاهری از سایت و کسب و کار شماست.

طراحی و سبک لوگو باید بتواند جایگاه شما را معرفی کند به طوری که در یک نگاه هر آنچه در سایت شما موجود است را به کاربران نمایش دهد.

ساخت و طراحی لوگو با آرانیک وب

ساخت و طراحی لوگو

 

بیان موقعیت

برای بیان جایگاه شرکت آرانیک وب خود در میان انبوهی از شرکت های هم صنفتان باید در ابتدا هویت خود را در قالب یک سایت به نمایش بگذارید.

در حقیقت کل کسب و کار شما در طراحی سایت شرکتی خلاصه شده است.

هدف خود را مشخص کنید و با شناخت کافی از مشتریان خود و بر اساس نیاز و درخواست آن ها سایتتان را طراحی و بهینه سازی نمایید.

وب سایت شرکتی یا شخصی

همه ی آنچه تا به اینجا ازش صحبت کردیم را کنار هم بگذاریم در فضایی آنلاین سایت شما را تشکیل می دهند.

طراحی سایت بخش حیاتی برای برند سازی نام تجاری شرکت شماست.

باز تاکید می کنیم طراحی وب سایت تنها بخشی از پلتفرم نام تجاری شما خواهد بود نه تنها وسیله ی ممکن!
بسیاری از شرکت ها بر این باورند که وب سایت مکانی است برای ورود تمام جزئیات از لوگو و سبک کار و … که این باور باوری قدیمیست و امروزه جایگاهی نخواهد داشت.

بعنوان مثال شرکت Apple به این باور رسیده که وب سایت گستره ای از نام تجاری شرکت است و با سبک مختص خودشان محصولاتشان را در آن معرفی و به فروش می گذارند.

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

 

ساخت سایت چگونه می تواند به برندینگ نام شرکت قدرت بخشد؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد وب سایت یک شرکت مجموعه ای از پلتفرم نام تجاری شرکت و دیگر ابزارهاست که در کنار هم جمع شده اند.

حال بیایید بررسی کنیم که همه ی موارد مطرح شده تا اینجا چگونه می تواند با معرفی و نمایش آنلاین در روند برند شدن نام شرکت تحول ایجاد کند:

نام برند در بهینه سازی و سئو سایت

یکی از پارامترهای مهم در SEO یا همان بهینه سازی سایت همین نام یا آدرس سایت شماست که وقتی کاربر به دنبال کالای مدنظر خود یا خدماتی است آن را جستجو کند و به سرعت در دسترسش قرار گیرد.

این مورد فقط به رتبه اول داشتن در سرچ گوگل خلاصه نمی شود بلکه به این معنی است که کاربران و مخاطبین خدمات و محصولات شما بدون نیاز به فکر کردن نام یا آدرس سایت شما را وارد کنند که این مورد با کوتاه بودن نام انتخابی شما و سهولت در حفظ کردن آن رابطه ی مستقیمی دارد.
انتخاب کردن یک نام در فضای مجازی که رایج نیست ضمانتی برای شما در پیروزی در رقابت ندارد.

مثلا شرکتی به نام Waterstones که قصد پیوستن به دنیای مجازی را داشت البته بسیار دیر و در این راستا شرکت Amazon مانع از ظهور این شرکت شد.

شرکت دیگری در آمریکا به نام Barnes and Noble که فعالیت خود را بسیار زود هم آغاز کرده بود نیز نتوانست موفق باشد، زیرا نامی که انتخاب کرده بود به این معنا بود که تهدیدی است برای سایر شرکت هایی که در این زمینه در حال فعالیت هستند.

سئو و دیجیتال مارکتینگ / برند چیست

سئو و دیجیتال مارکتینگ / برند چیست

 

سبک خاص در طراحی سایت

وجود تناسب میان استایل و یا سبک های انتخابی شما از جمله رنگ ها، اشکال به کار رفته و یا استفاده از فضاهای سفید برای یک طراحی سایت مدرن برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است که منجر به ایجاد یک نام تجاری منسجم و کارآمد می شود.

طراحی لوگوی شرکت در طراحی وب سایت

لوگو برای شرکت های قدیمی در هر صنف که قصد ورود به شبکه اجتماعی را دارند اهمیت زیادی دارد.

لوگوهای آنلاین باید رزولوشن بالایی داشته باشند.

داشتن آیکن نیز در تشخیص سریع در زمان bookmark کردن تب های مرورگر حائز اهمیت است.

زیرا به راحتی در ذهن کاربر ماندگار می شود. داشتن لوگوی مناسب می تواند در شبکه های اجتماعی نیز ایفای نقش کند.

بدین صورت که بسیاری از شرکت ها اقدام به ساخت اکانت هایی در شبکه های اجتماعی نموده اند تا بتوانند ارتباطی سریع با کاربران وب سایت خود در راستای برطرف کردن مشکلات احتمالی آن ها داشته باشند.

تعیین جایگاه بیزینس شما

با بررسی سایت های متفاوت و آگاهی از نظرات و سلایق کاربران میتوان به راحتی اطلاعات جامع و کاملی را در جهت تعیین جایگاه و موقعیت خود جمع آوری کرد.

مزیت آن این است که بدون صرف زمانی طولاتی میتوان ظاهر سایت را بر اساس جایگاه و نظرات مخاطبین تغییر داد و فروش محصولات را بر اساس تجزیه و تحلیل های آنلاین به سرانجام رسانید.

سخن آخر

در نهایت به این نتیجه می رسیم که مقصود همه شرکت ها باید انسجام و پیوستگی با بکارگیری مناسب ابزارهای عنوان شده قرار گیرد.

در واقع بایستی اهمیت معرفی و نمایش آنلاین نام شرکت خود را درک کنید و آن را در دستور کار پیشرفت و برندسازی خود قرار دهید.

برای برندسازی مشاوره بگیرید و تخفیف بگیرید.

برند سازی با آرانیک وب

برند سازی با آرانیک وب

 

برای هر مشاوره ای کافیه تماس بگیری: