مشاوره رایگان

۲۸۴۲۸۶۷۶ (۰۲۱)

شرکت طراحی سایت خوب چه شرایطی دارد؟

شرکت طراحی سایت ارانیک وب

نحوه پیدا کردن یک شرکت طراحی سایت معتبر و متخصص ؟

سلام با سری مقالات خودمونی در خدمت شما دوستان عزیز هستم، من علی کربلایی هستم مدیر وب سایت آرانیک وب و سعی دارم داخل مقالاتی که مینویسم خیلی ساده و خودمونی به دور از هجویات و ادبی گویی به شما مطالبی رو بگم، این بار میخوام بررسی کنم که کار طراحی وب سایت رو به یک شرکت طراحی سایت بدیم یا خودمون بشینیم طراحی کنیم؟! و اگه میخوایم کار رو بدیم به یک شرکت طراحی سایت چطوری تشخیص بدیم که این شرکت خوبه یا بد

می خوام بهتون بگم که چطوری یک شرکت طراحی وب‌سایت معتبر را شناسایی کنید و اصلاً باید ببینیم که این‌گونه شرکت‌ها چه ویژگی‌هایی دارند! شرکت‌های کامپیوتری طراحی سایت زیادی هستند که ادعا دارند تو خدماتی که به شما ارائه می دن اول هستند و مدعی هستند که مشتریانشون باعث اعتبار اون‌ها شدند، ولی فقط این گفته‌‌ها کافی نیست و ما باید بررسی کنیم و خودمون به این نتیجه برسیم که کار اون‌ها دارای اعتبار هست.

به همین خاطر ما چندین شرکت طراحی وب‌سایت معتبر و بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که یک شرکت کامپیوتری طراحی سایت باید ویژگی‌های زیر را داشته باشه:

 • ارائه فاکتور ریز هزینه‌های طراحی وب‌سایت شما

یک شرکت طراحی وب‌سایت معتبر باید ریز تمام هزینه‌هایی را که برای طراحی وب‌سایت شما انجام داده رو بتونه به شما ارائه بده، این نشون دهنده اعتبار او شرکت هستش، چون اگر این کار را انجام نده یعنی این‌که این وسط یکسری هزینه‌ها انجام شده که نمی‌خواد شما بدونید و همین باعث کم شدن اعتبار او شرکت می شه.

یک شرکت کامپیوتری طراحی سایت هزینه مخفی در مقابل مشتری خودش نداره، هر هزینه‌ای رو انجام می‌ده هر اجرتی برای طراحی انجام می‌شه همه و همه باید کاملاً آشکار باشه و به‌صورت یک فاکتور لیست وار بهتون ارائه بشه پس این نکته را حتماً توجه کنید از شرکتی که براتون طراحی سایت انجام داد شما این حق رو دارید که یک فاکتور به همراه ریز هزینه‌ها ازش بخوایید.

به‌‌عنوان مثال یک شرکت کامپیوتری طراحی سایت ادعا می‌کنه که هاست وب‌سایت شما را از یک شرکت معتبر با یک اسم خاص خریداری کرده و قیمتش رو هم به شما می‌گه شما این اجازه رو دارید که فاکتور خرید، هاست خریداری ‌شده را از شرکت طراحی سایت بخواید و اون شرکت هم موظفه که اصل فاکتور رو به شما ارائه بده تا خیال شما بابت این قضیه راحت بشه.

 • یک شرکت طراحی وب‌سایت معتبر باید خوش قول باشه و قوانین و مقررات خاص خودش رو داشته باشه

یکی از نشانه‌های یک شرکت طراحی وب‌سایت معتبر اینه که تو قولی که به شما می‌ده خیلی خوش قول باشه و دقیقاً به همون قولی که داده عمل کنه یعنی اگر به شما گفته وب‌سایت شما رو بیست روزه تحویل می‌ده دقیقاً سر اون تایم به شما تحویل بده، البته اینو بگم بعد قولی خودتون رو نباید رو حساب بدقولی شرکت بزارید اگر شما سر تایم محتواتون رو تحویل بدین شرکت هم موظف سر تاریخی را که تو قرارداد ذکر کرده به شما وب‌سایتتونو تحویل بده.

یک شرکت کامپیوتری طراحی سایت موظفه به کلیه قوانین و مقرراتی که در حین انعقاد قرارداد نوشته عمل کنه و ملزم باشه که حتماً تک‌تک مواردی رو که ذکرشده اجرا کنه پس حتماً به این نکته توجه کنید اگر نمی‌دونید که به این مقررات عمل می‌کنه یا نه کافیه چند تا از مشتریان قدیمی این شرکت را پیدا کنید و از اون‌ها پرس‌وجو کنید.

 • یک شرکت طراحی وب‌سایت معتبر باید نسبت به وب‌سایتی که به شما تحویل داده پاسخ‌گو و مسئول باشه

یک شرکت کامپیوتری طراحی سایت اگه به کار خودش اعتماد داره باید در تمامی مراحل مشاوره فروش و تحویل وب‌سایت و حتی بعد از اون به شما مشاوره بده و نسبت به کاری که انجام داد مسئول باشه

یک شرکت طراحی وب‌سایت معتبر موظفه که تمامی مواردی که برای وب‌سایت شما مضر هستش و یا ممکن در آینده مخرب باشه بهتون گوشزد کنه و به شما در گرفتن تصمیمات مهم وب سایت کمک کنه

بخش مشاوره و فروش یک شرکت طراحی وب‌سایت معتبر موظفه که تمامی موارد رو به شما توضیح بده و هر سوالی که برای شما پیش اومد رفع کنن، به این نکته را توجه داشته باشید این حق شماست که هر سوالی براتون پیش اومد از شرکت طراحی وب‌سایت بپرسید و او شرکت هم موظفه که مشکل شما رو رفع کنه.

در زمان انعقاد قرارداد برای طراحی وب‌سایتتون مسئول قرارداد موظف که تمامی بندهایی که داخل قرارداد ذکرشده رو به شما توضیح بده و اگر قسمتی را متوجه نشده بودین براتون رفع ابهام کنه

 • یک شرکت طراحی وب‌سایت معتبر باید همواره در دسترس باشه

خدمات پس از فروش از داشتن خود وب‌سایت مهم‌تره ممکنه براتون مشکلی پیش بیاید و یا تغییراتی رو بخواهید و او شرکت موظف که برای شما انجام بده (حالا ممکنه رایگان باشه یا دارای هزینه باشه ولی به هر حال باید باشه) ممکنه مشکلی در طول ساعات شبانه‌روز براتون پیش بیاد و باید پشتیبانی اون‌ها رو برای شما رفع کنه، حتماً به این نکته دقت کنید که درطول ساعات شبانه‌روز در دسترس باشد و در اولین فرصت بتونن مشکل شما رفع کنند و شما نگرانی بابت این قضیه نداشته باشید.

طراحی سایت
خب قبل از اینکه بریم سراغ اصل قضیه اول باید این سوال رو از خودتون بپرسید که حال دارید یا ندارید؟ جوابش کاملا مشخص میکنه که چه تصمیمی بگیرید:
حال دارم و زمان دارم: خب بسم الله برید طراحی سایت رو یاد بگیرید برای یادگیری طراحی وب سایت با توجه به نوع زبان طراحی سایت به زمانی بین 2 ماه تا 1 سال برای یادگیریش ولی فقط حال و زمان داشتن نیست باید استعداد و حوصلشو هم داشته باشید طراحی سایت از اون دسته کارهاییه که زیاد به در بسته میخوری بارها کد مینویسی و آخر سر به نتیجه نمیرسی! ولی خب اگه میخوای شروع کنی و از هفت خوان رستم رد شی گول برنامه نویسای وب رو نخور موارد زیر رو یاد بگیری کافیه برای شروع لازم نیست انیشتن باشی:

 1. HTML و CSS
 2. PHP
 3. WordPress

همینا کافیه کارت رو راه میندازه دیگه خیلی خواستین خفن بشید در کنارش لاراول رو هم یاد بگیرید حالا تو یه مقاله تک تک این زبان ها رو توضیح میدم متوجه می شید چرا اینقد تاکید دارم روی موارد بالا رو یاد بگیری.

حال دارم زمان ندارم: حال داری زمان نداری پس بهترین کار اینه بگردی دنبال یک شرکت طراحی سایت خوب! ولی چطوری یه همچین شرکتی رو پیدا کنید؟ اگه مقاله رو تا ته بخونید بهتون روش های پیدا کردن یک شرکت طراحی سایت خوب رو میگم.قبل از اینکه برم سراغ معرفی روش ها بذارید اخرین حالت رو هم بگم که از بحث دور نشیم.

حال ندارم زمان دارم/ندارم: خب وقتی حال نداری ورود به دنیای جدید کسب و کار رو باید ببوسی بذاری کنار،این دسته از ادم ها محکوم به شکست هستند،روز به روز رغابت در دنیای وب داره بیشتر میشه و شما هنوز حال ورود به این حیطه رو نداری مسلما ضربه بزرگی در کسب و کارت میخوری، البته تجربه به من نشون داده خیلیا از اطلاعات کمه که حال ورود به این قسمت رو ندارن ولی خب قرن حاضر قرن اطلاعاته کسی که اطلاعاتش کم باشه بازندس.

ما برای طراحی وب سایت 3 تا راه داریم:

خودمون دست به کار شیم: اگه علاقه دارید و به طراحی سایت به عنوان یک کار پیش و پا افتاده نگاه نمیکنید برید طراحیش رو یاد بگیرید و مطمئن باشید جواب زحمتتون رو میگیرید، ترجیحا از آموزش های رایگان و اساتید در پیت که حس میکنن استاد شدن یاد نگیرید اگه از اموزش رایگان استفاده میکنید سعی کنید این آموزش یک سایت معتبر باشه.

کار رو بدین به یک شرکت طراحی سایت غیر متخصص:

البته الان همه ادعا دارن متخصص هستن و شعارشون اینه همه بد هستن و فقط ما خوبیم! شرکت های غیر متخصص به شما دوتا ضرر بزرگ میزنن، اول اینکه شما رو از صنف وب زده میکنه دوم اینکه به کسب و کار شما ضربه میزنن.

کار رو بدین به یک شرکت طراحی سایت متخصص :

پیدا کردن همچین شرکت هایی مثل تشخصی عیار طلاست یکم سخته ولی غیر ممکن نیست، باید بگردید البته من یسری توضیحات میدم که مسلما کار رو براتون راحت تر میکنه
یه جدول درست کردم مزایا و معایب شرکت طراحی سایت خوب و بد رو داخلش نوشتم.

شرکت طراحی سایت بد شرکت طراحی سایت خوب
پشتیبانی ضعیفی دارند کلا حال و حوصله جواب دادن ندارن هدف اولشون احترام به مشتری و پشتیبانیه
برا هرکاری طلب هزینه میکنن اگه مشکل اساسی باشه هزینه دریافت میکنن
هزینه هاست خوب رو میگیرن و هاست غیر معتبر رو میخرن فاکتور رسمی از سایتی که هاست خریدن رو بهتون میدن
وب سایت باگ و اشکالات زیادی داره وب سایت شما باگ هم اگه داشته باشد در آپدیت بعدی رفع می شود
برای مشکلات طلبکارن برای مشکلات عذر خواه هستن
شمارو وابسته نگه میدارن به شما کار کردن با سایت رو یاد میدن که وابسته نباشید
با توجه به نیاز مشتری پلن رو ارائه نمیدن و محور اصلی پوله اول مشاوره میدن تا با توجه به نیاز مشتری پلن ارائه بشه
سایت تحویلی از اول خستس و سرعتش مناسب نیست سایت تحویلی کاملا سرپاست و همه چی سرجاشه
سئوی کلاه سیاه استفاده می کنند سئوی کلاه سفید استفاده میکنن.

خب همونطور که تو جدول بابا دیدین شناختن تیم طراح سایت خوب و بد برای ورود به این حیطه خیلی ضروریه، به همین خاطر روش های تشیص این دوتا سایت رو بهتون میگم:

روش های شناخت شرکت طراحی سایت خوب :

 • اولین راه برای شناسی خوب و بد این صنف اینه که به وعدهایی که میدن توجه کنید، هیچ شرکت طراحی سایتی نبوده که 1 ماه سایتی رو بیاره صفحه اول گوگل البته با روش منطقی، پس هرجا رفتین و بهتون وعده دادن که یه هفته ای یا یه ماه صفحه اول گوگل هستین بدونید که دارن سرتون کلاه میذارن خود گوگل رسما اعلام کرده به هیچ وجه نمیذاره این اتفاق بیوفته چون عدالت زیر سوال میره و این اتفاق باید به مرور زمان بیوفته، یک سئو سایت منطقی بین 3 تا 6 ماه زمان نیاز داره و هزینش با توجه به کلمات کلیدی تعیین میشه که قیمتش از تقریبا 500هزارتومان در ماه شروع میشه، تو خیابون انقلاب تهران که راه برید روی زمین برچسب هایی چسبیده که خیلی جالبه زده صفحه اول گوگل 70 هزار تومان! این قبیل دوستان به ظاهر متخصص وب ادما های زود باور رو هدف گرفتن منطقی هم نگاه کنی هزینه روزانه یک کارگر غیر متخصص آپارتمان که فقط آجر میندازه بالا روزی 100 هزار تومانه بعد چطوری میشه سایت شما برای همیشه بیاد صفحه اول گوگل اونم فقط با 70 هزار تومان ناقابل؟
 • سایت های خاکستری و غیر قابل اعتماد اکثرا دنبال سود مالی هستن داخل وب سایتشون برای اپشن هایی که حق مشتریه هم پول میگیرن، یسری چیزا باید رو سایت باشه اگه نباشه که دیگه سایت بشه نمیگن، مثلا یک اسلایدر، ریسپانسیو بودن، فرم تماس اینا چیزاییه که باید باشه اصن وب سایت کارایش همینه اونوقت میان برای همینم پول میگیرن مثل زمانی که شرکت های خودرو سازی داخلی کیس هوا خودرو رو اپشن حساب میکردن و پول اضافه میگرفتن.
شرکت طراحی سایت بد شرکت طراحی سایت خوب
برای اسلایدر ساده پول میگیرد برای طراحی اسلایدر حرفه ای پول میگیرد
فرم تماس با ما ساده اپشن است فرم های ثبت نام حرفه ای و دیتا بیس دار اپشن است
ریسپانسیو کردن سایت دارای هزینه است ریسپانسیو بودن جز استاندارد الزامیست
برای آپدیت قالب و دیتا بیس هزینه میگیرد آپدیت قالب حداقل تا یک سال رایگان است
سئو الزاما با وب سایت ارائه می شود سئو به درخواست مشتری انجام می شود
برای درج محصولات فروشگاهی هزینه میگیرد در صورت در خواست مشتری نحوه گذاشتن محصول به اون آموزش داده می شود و یا هزینه دریافت می شود
 • شرکت طراحی سایت خوب خودشم وب سایت زیبایی داره مفاهیم UI و UX در اون رعایت شده،وارد بخش نمونه کار شید نمونه کارها اگه یه عکس یا اسکرین شات بود بدونید شرکت خوبی نیست شرکتی که برای مهمترین بخشش حال نداره وقت بذاره برای شما هم وقت نمیذاره، یسری شرکت ها هم هستن همه نمونه کارهارو به نمایش نمیذارن چون معتقدن حریم خصوصیه مشتریشونه و به همین خاطر باید تماس بگیرید و بگین براتون بفرستن که البته این نشون دهنده اینه که اعتبار شرکت بالاست که به احترام به مشتریش میذاره.
 • بررسی توسط سایت های نمایش دهنده رنکینگ: اگه سایتی خوب اومد به نظرتون و خواستین بهش سفارش بدین برید داخل سایت الکسا (www.alexa.com) رنکش رو چک کنید ببینید با چه کلمات کلیدی بالا اومده، اینجوری میتونید بفهمید از سئوی کلاه سفید استفاده کرده یا کلاه سیاه.
 • محتوای داخل سایت: اکثر شرکت های طراحی سایت یه بخشی دارن که محتوا داخلش میذارن انواع مقالات رو داخلش میذارن وارد این بخش بشید و ببینید محتواشون به چه صورت یک مقاله واقعی نوشت یا یکسری متن نوشتن تا کلمه کلیدی داخلش تکرار شه و رنک بگیرن اینطوری میفهمید که اینا برای جلب مشتری هرکاری میکنن و هر کلکی میزنن پس مناسب کار شما نیستن.

در مورد هزینه هم بگم وب سایت همه قیمتی داره ولی یک وب سایت معمولی رده متوسط از تقریبا از 2 میلیون تا 6 میلیون قیمت داره حالا یکی اومد گفت با 500 هزار تومان سایت میزنه به این شک کنید که هیچ ارزونی بی حکمت نیست کلا این یک ترفنده میان با یک قیمت خیلی کم سایت میزنن بعد برای هر اپشنی که بخوایید خورد خورد ازتون هزینه میگیرن اخر سر یمبینید بیشتر از یک وب سایت میان رده هزینه کردین آخرم اون چیزی که میخواستین نشده.
یسری وب سایت ها هم هستن که سازمانی هستن که کلا قیمتاشون فرق داره ولی در این بین یسری وب سایت ها هستن فکر کردن سر گردنس برای یک وب سایت شرکتی قیمت های عجیب غریب میدن و به اصطلاح لاکچری هستن،درسته زیبا کار میکنن هیچ شکی داخلش نیست ولی دیگه 90 میلیون برای یک وب سایت؟ و جالب اینجاست که سفارش هم میگیرن چون همیشه یه عده هستن که پول زیادی دارن و الکی خرج کردن رو افتخار میدونن.

طراحی سایت

نتیجه گیری

طراح وب سایت خوب و بد داریم ولی برای پیدا کردن یک شرکت طراحی سایت مناسب المان هایی که گفتمو خوب بررسی کنید به راحتی در این بین یه عالمه سایت از لیستتون حذف میشن، هروقت هم مشاوره خواستین ما هستیم زنگ بزنید مشاوره بگیرید خجالت نکشید روزانه چندین نفر بابت همین قضیه با ما تماس میگیرن ندونستن عیب نیست، عیب اینه که مشورت نکنید و ضرر ببینید.

یک شرکت طراحی وب‌سایت معتبر باید ریز هزینه‌ها را به شما ارائه بده، مشاوره و پشتیبانی صمیمانه و دلسوزانه داشته باشه، همواره در دسترس باشه و تو قوانین و مقرراتی که داخل قرارداد ذکرشده خوش قول باشه پس به این نکته توجه کنید این چهار تا مورد دربین تمامی شرکت های کامپیوتری طراحی سایتی که اعتبار داشتند و مشتری‌ها از اون‌ها راضی بودم یکی بوده پس منطقی که شما هم برای پیدا کردن یک شرکت معتبر طراحی سایت به این نکات توجه کنید تا به مشکل برنخورید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:

۰۲۱-۲۸۴۲۸۶۷۶ برای تماس مستقیم

۰۹۰۳۸۴۸۱۰۱۲ (فقط چت واتس اپ)

 ایمیل: info@aranikweb.ir

 

یک پاسخ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

زنبیل خرید