طراحی سایت با php

طراحی سایت با php 800 520 آرانیک وب
طراحی سایت با phpReviewed by آرانیک وب on Jun 25Rating: 4.5

طراحی سایت با php چیست؟

پی اچ پی یک منبع باز، سمت سرور، زبان اسکریپت جاسازی شده HTML است که برای ایجاد صفحات وب پویا استفاده می شود. صفحات PHP دارای پسوند php هستند. PHP می تواند هر کاری را که هر برنامه CGI می تواند رخ بدهد را انجام دهد، اما قدرت و مزیت آن در سازگاری آن با بسیاری از انواع پایگاه های داده است. php یک کد منبع باز است، به این معنی که به صورت رایگان برای عموم قابل دسترسی است. 

استفاده های متداول از PHP شامل موارد زیر است :

 • تجارت الکترونیک
 • مدیریت محتوا
 • وبلاگ ها
 • انجمن ها / بولتن های صفحه

امروزه طراحان وب سایت بیشتر سایت ها را با زبان php درست می کنند.

چگونگی طراحی سایت با php

 پی اچ پی برای طراحی هر وب سایتی مناسب نیست، مزایای متعددی برای استفاده از پی اچ پی در سایت شما وجود دارد. پی اچ پی منبع باز است، به این معنی است که پشتیبانی زیادی را در بر میگرد و یک بحث جامعه است و استفاده از آن برای همه کاربران رایگان است. نحوه طراحی سایت PHP بسیار ساده است و منابع زیادی از آن موجود است.

سیستم های مدیریت محتوای مانند وردپرس از این زبان محبوب استفاده می کنند. کارشناسان قدرت وردپرس حدود ۲۷ درصد از اینترنت را تخمین می زنند  و این تنها سایت هایی نیستند که با استفاده از برنامه نویسی PHP استفاده می کنند.

مزایای دیگر استفاده از PHP عبارتند از: تمام سرورهای وب از آن پشتیبانی می کنند و محتوای را بسیار سریعتر از سایر گزینه ها ارائه می دهد، که باعث کاهش زمان بارگذاری می شود. اگر شما متقاعد شدید PHP انتخاب مناسب برای وب سایت شما است، در اینجا چندین راهنمایی برای شروع و نحوه ایجاد یک وب سایت PHP را بیان می کنیم:

 1. با OOP شروع کنید

قبل از اینکه شما به PHP بپیوندید و تلاش برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید، یک پس زمینه در OOP است که برای برنامه نویسی شی گرا – پایه ای از پی اچ پی است. با یادگیری اصول OOP، شما شروع به درک پی اچ پی می کنید، و سپس می توانید به سوی موضوعات پیشرفته تر حرکت کنید.

 1. نصب پی اچ پی

همانند بسیاری از چیزهای جدید، اولین قدم برای شروع کار با PHP است. هرچه بیشتر با آن کار میکنید یاد گرفتن آن برای شما شیرین تر می شود، بهتر است که زبان انگلیسی را بفهمید. چک کنید که آیا شرکت میزبانی وب شما اجازه پی اچ پی را می دهد یا خیر.

معمولا اکثر آخرین نسخه از پی اچ پی بر روی میزبان شما نصب شده است، به این معنی که شما می توانید نرم افزار مانند وردپرس را نصب و کار در آن را شروع کنید، و همچنین پایگاه های داده با آن را ادغام کنید. به عنوان مثال گزینه MySQL را انتخاب کنید. اگر از فرآیند نصب اطمینان ندارید، یا سرور شما یک نصب با یک کلیک را پیشنهاد نمی کند، در مورد آنچه شما باید انجام دهید، با سرور خود صحبت کنید.

 1. دستورالعمل های پایه را یاد بگیرید

هنگامی که شما پلت فرم را نصب کرده اید، در مورد بعضی از دستورات PHP پایه ای یاد خواهید گرفت که به آنچه که می خواهید بر روی صفحه خود فراخوانی می کند. یاد بگیرید که شما دستورات پی اچ پی را در اسناد HTML خود قرار می دهید. شما باید نحو PHP را یاد بگیرید، که خیلی متفاوت از HTML نیست. شما اساسا باید آنچه را که می خواهید اتفاق بیافتد زمانی که کسی روی صفحه وب شما دسترسی پیدا می کند . 

 1. نسخه کپی رایت سالانه را بسازید

یکی از دلایل اصلی تغییر به PHP این است که توانایی خودکار سازی فرایندها در این سیستم وجود دارد. با این حال، ممکن است هنوز به صورت دستی وارد شوید و سال کپی رایت را در قسمت پایین سایت خود تغییر دهید. خوشبختانه برای شما، این یک مسئله ساده از برنامه نویسی پی اچ پی است تا این موضوع را برای به روز رسانی در سال جاری به صورت خودکار انجام دهد.

اگر می خواهید، می توانید تاریخ شروع و یک تیک اضافه کنید و سپس تاریخ این سال را به صورت اتوماتیک اضافه کنید. کلید این است که شما نباید هر زمانی که سال تقویم تغییر می کند را  سال کپی رایت را تغییر دهید.

 1. تغییر گرافیک به فصل

آیا تا به حال متوجه شده اید که چگونه برخی از وب سایت ها از گرافیک های مختلف بر اساس فصل جاری استفاده می کنند؟ راه ساده ای برای این فرآیند نیز وجود دارد. برای برنامه های گرافیکی مورد نظر شما نیاز به برنامه ریزی دارد و کدگذاری بیشتری دارد. شما می توانید  کد را از CSS Tricks بردارید . فقط مسیرهایی را که به گرافیک شما اشاره دارند وصل کنید.

 1. یک فایل پیکربندی اصلی ایجاد کنید

به جای تصحیح تنظیمات اتصال به پایگاه داده شما – این باعث می شود که آنها را پیدا کنید و آنها را بعدا تغییر دهید – بهتر است یک فایل پیکربندی مستقل ایجاد کنید و سپس آن را در اسکریپت های PHP خود بنویسید.

این نیز باعث می شود تا بعدا تغییرات و به روزرسانی ها انجام شود. شما لازم نیست که از طریق یک پایگاه داده گسترده ای از کد مرتب استفاده کنید – می توانید به یک فایل اشاره کنید. این نیز فوق العاده مفید است زمانی که شما نیاز به استفاده از ثابت و عملکرد در سراسر اسکریپت های متعدد هستید.

 1. همیشه واردات پایگاه داده را پاکسازی کنید

تابع زیر را یاد بگیرید و آن را هر بار که اطلاعات را به پایگاه داده خود بکشید استفاده کنید:  mysql_real_escape_string . آنچه انجام می دهد، هر رشته یا مجموعه داده را جمع می کند و آن را پاک می کند تا اطمینان حاصل شود که داده های خام دریافت می شود. هنگامی که در کنار   عملکرد htmlspecialchars استفاده می شود، می توانید مطمئن باشید که کاراکترهای خاص HTML حفظ می شوند.

این به شما این امکان را می دهد که پایگاه داده خود را به طور ایمن – به ویژه از تزریقات SQL – نگه دارید و همچنین از حملات اسکریپت Cross-Site جلوگیری می کند، که اگر شما شامل زمینه های ارسال شده کاربر توسط کاربر باشد.

 1. یک ویرایشگر کد خوب پیدا کنید

شما یک ویرایشگر کد خواهید داشت که به شما کمک می کند تا برنامه نویسی را بیاموزید و اشتباهاتی را که در طول راه انجام می دهید را مشخص می کند. البته می توانید از دفترچه ی رایگان که همراه با ویندوز استفاده می کنید استفاده کنید اما ممکن است در یک محیط ویندوز کار نکند یا ممکن است بازخورد بیشتری بخواهید. سرمایه گذاری در یک محیط توسعه یکپارچه برای پی اچ پی، مانند PHPStorm خیلی خوب است. این به شما کد باز می دهد که اولین اسکریپت های PHP شماست.

 1. از چارچوب استفاده کنید

نوشتن کد از ابتدا بسیار وقت گیر است و فرصت زیادی برای خطا به وجود می آورد. یک چارچوب اساسا یک پلت فرم است، بنابراین وردپرس یک چارچوب و یک سیستم مدیریت محتوا در همان زمان است که شما می توانید یک وب سایت را با آن سیستم بسازید.

 1. گزارش خطا را روشن کنید

هنگامی که یک پروژه جدید را شروع میکنید، گزارش خطا را روشن کنید. این به شما این امکان را می دهد که هر گونه اشتباهی در نحو در زمان واقعی ببینید و آنها را قبل از مسائل بزرگتر حل کنید. گزارش انتشار خطا باید ادامه یابد تا شما آماده انتشار سایت را داشته  باشید.