عکسبرداری صنعتی

امروزه پیشرفت صنعت وب و استفاده روز افزون مردم از اینترنت باعث شده تا دقت و ظرافت استفاده از ابزارهای وب توسعه پیدا کند، روز به روز توجه به جزئیات بیشتر می شود و لازمه داشتن یک وب سایت خوب و موفق توجه به همین جزئیات است،یکی از جزئیاتی که باید به آن توجه خاصی شود عکس محصولات کسب و کار شماست، در این مقاله به شما توضیح می دهم که انواع عکاسی چیست و چرا عکاسی صنعتی به این حد رواج یافته است.

imaging

مقدمه

از همان ابتدا مردم علاقه داشتند که بهتر دیده شوند برای بهتر دیده شدن خود از لوازم آرایش بهره می بردند تا زیباتر دیده شوند، امروزه این روند همچنان ادامه دارد همچنان که میل زیبا دیده شدن دارند،مردم تمایل دارند که این زیبایی هم ثبت شود که باعث شد دوربین عکاسی اختراع شود ابتدا از دوربین عکاسی فقط برای عکاسی های خانواده و وقایع استفاده می شد ولی بعد از مدتی که پیشرفته تر شد یک بازرگان پارچه به این فکر افتاد که سخت است هر بار به هرکجا می رود نمونه های پارچه را به حالت اجرا در آورد و همین امر باعث شده عکاسی به مرحله صنعتی شدن ورود کند، او یک بار پارچه های خود را به حالت اجرا در اورد از آنها عکس گرفت و به صورت ژورنال های امروزی در آورد البته به حد تخصصی الان نبود ولی در زمان خودش تحولی شگرف در کسب کار او ایجاد کرد و پایه عکاسی صنعتی امروزی را پی ریزی نمود…

انواع عکاسی

عکاسی انواع مختلفی دارد، مانند عکاسی خانوادگی، عکاسی نوزاد، عکاسی عروس،عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی، هرکدام از این ها کاربرد خاص خودشان را دارند، اکثر افراد تفاوت های این نوع عکاسی را درک می کنند ولی اغلب تفاوت بین عکاسی تبلیغاتی و صنعتی را به خوبی درک نمی کنند.

تفاوت عکاسی تبلیغاتی و صنعتی؟

خیلی از افراد تفاوتی برای این دو قائل نیستند و میگویند عکاسی برای تبلیغ یک کالای صنعتی به کار می رود، بله این کاملا درست است ولی هر سبک جایگاه خاص خودش را دارد, عکاسی تبلیغاتی یعنی با خلاقیت و دستکاری عکس یک مفهوم را بدون نوشتن متن به مخاطب انتقال داده شود، در واقع باید جذاب بودنش بخاطر خلاقیتش باشد و مخاطب با دیدنش مفهوم مورد نظر در خاطرش بماند مثلا ممکن است شما بخواهید دوام محصول،زیبایی و کیفیت آن را به نمایش بگذارید باید به نحوی باشد تمامی این مفاهیم را با دیدن تصویر به خوبی درک کند ولی در عکاسی صنعتی دقیقا قضیه بر عکس است، عکاسی صنعتی یعنی عکس گرفتن از محصول به نحوی که به بهترین شکل ممکن وسیله ساخته شده در عکس دیده شود، در عکاسی صنعتی مفهوم را باید خود مخاطب دریافت کند یعنی کیفیت ساخت باید کامل در عکس نمود کند و مخاطب خود به این نتیجه برسد که محصول کیفیت دارد و نیازی نیست اغراق نمایی در کنار عکس باشد، عکاسی تبلیغاتی مشتری را تشویق به خرید محصول می کند ولی عکاسی صنعتی تشویق به خرید نمی کند مشتری به این نتیجه رسیده است که به محصول نیاز دارد و حالا باید از بینشان انتخاب کند.

industrial imaging

عکاسی صنعتی قلق های خاص خودش را دارد اینکه ما یک دوربین برداریم و هرجور خواستیم از محصولمان عکس بگیریم مسلما جواب خوبی نخواهیم گرفت، هر محصول زاویه خاصی برای عکسبرداری دارد که به آن نقطه عطف نیز می گویند، اینکه با چه جهتی، چه میزان نوری و چه مقداری از ایزو عکس بگریم خیلی مهم است، در عکاسی صنعتی چند مورد مهم باید رعایت شود:

  • عکس گرفته شده باید در محیط خنثی باشد, یعنی لوکیشن و رنگ محیطی نباید در زیبایی و هارمونی محصول تداخل ایجاد کند، اگر توجه کرده باشید اکثر محصولات در پس زمینه های سفید و طوسی عکاسی می شوند تا فقط محصول به خوبی دیده شود.
  • مقیاس عکس رعایت شود،یعنی اگر محصول به صورتی است که ممکن است مقیاس آن اشتباه گرفته شود المانی در عکس به کار گرفته شود که مخاطب با دیدن آن بتواند سایز اصلی محصول را در ذهن خود تصور کند، مثلا ممکن است شما فروشنده تلفن همراه باشید و مخاطب شما درک درستی از سایز ۵ اینچ گوشی مورد نظر نداشته باشد برای درک بهتر قبل از عکاسی یک کتاب معمولی را قرار می دهید و از گوشی و کتاب باهم عکس میگیرید همین امر باعث می شود مخاطب با دیدن کتاب اندازه گوشی را بهتر درک کند.
  • این مورد کمتر رعایت می شود در صورتی که یکی از اصول کلی است، عکاسی دو نوع کلی دارد : عکاسی میکرو (عکاسی از اجسام کوچک) و ماکرو (عکاسی از اجسام بزرگ) که با توجه به نوع لنز های مورد نظر هم ساخته شده عکاس مورد نظر باید به این نکته دقت کند که با توجه به نوع محوصل لنز مورد را استفاده نمایید تا محصول به صورت واقعی به تصویر کشیده شود.
  • فاصله کانونی: هر لنز با توجه قطر عدسی یک فاصله کانونی دارد، همه ما بارها تجربه کرده ایم وقتی با دوربین گوشی عکس سلفی میگیریم بینی یا یکی از اجزای صورت و بدن بزرگ می افتد و درواقع به شکل واقعی خودش نیست علتش عدم رعایت فاصله کانونی است، در صورتی که رعایت نشود محصول شما به صورت اغراق آمیزی مقعر یا محدب عکاسی می شود.

برای داشتن یک وب سایت خوب نیازمند به یک ویترین خوب است و یک ویترین خوب نیازمند محصول با رنگ و لعاب واقعی خودش است که باید توسط عکاسی صنعتی تهیه شود، اگر می خواهید یک وب سایت با کیفیت داشته باشید مسلما بخش مهمی از زیبایی بصری آن باید توسط عکاسی صنعتی تامین شود، قبل از هر اقدامی اگه تصمیم به تهیه عکاسی صنعتی دارید با ما تماس بگیرید، مشاوره فنی و تجربه ما مسلما می تواند چاره ساز بهتری برای کسب و کار شما باشد.


مراحل عکسبرداری صنعتی

عکس برداری صنعتی شما در سه مرحله انجام می شود


آخرین نمونه کار ها

برخی از پروژه هایی که افتخار عکاسی صنعتی آنها را داشته‌ایم

قیمت عکاسی صنعتی شما چقدر خواهد شد؟

آیا هنوز سوالی دارید؟

بخش سوالات متداول ما در زمینه طراحی سایت را مطالعه کنید یا برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

همین حالا عکاسی محصولات خود را شروع کنید!

برای شروع، کافی است فرم درخواست عکاسی صنعتی ما را تکمیل کنید یا با ما تماس بگیرید.


مقالات مرتبط با عکسبرداری صنعتی

مزایای استفاده از قالب اورجینال وردپرس برای طراحی سایت 800 520 کارشناس محتوا1

مزایای استفاده از قالب اورجینال وردپرس برای طراحی سایت

مزایای استفاده از قالب های اورجینال برای طراحی وب سایت چیست؟ استفاده از قالب های نال و دستکاری شده می تواند تاثیر نامطلوبی برروی وب سایت شما داشته باشد. همچنین مزایای استفاده از قالب های اورجینال در طراحی سایت به مراتب بیش تر از قالب های نال شده است

ساخت صفحه درباره ما در وب سایت 800 520 کارشناس محتوا1

ساخت صفحه درباره ما در وب سایت

صفحه درباره ما در وب سایت چیست؟شاید یکی از اساسی ترین مشکلات صاحبان وب سایت ها این است که نمی دانند در صفحه درباره ما وب سایتشان چه اطلاعاتی را قرار دهند. در واقع برخی از صاحبان وب سایت ها تصور می کنند که در صفحه درباره ما، تنها باید از شرکتشان سخن بگویند.

باز طراحی سایت چیست؟ 800 520 کارشناس محتوا1

باز طراحی سایت چیست؟

باز طراحی سایت در واقع تکنیکی است که می تواند برای وب سایت هایی که نتوانسته اند برای کسب و کار خود مشتری ایجاد کنند، بسیار کارامد باشد. در واقع باز طراحی سایت اصولی، می تواند بیزینس شما رو متحول کند و میزان درآمد و سود شما را افزایش دهد.

بهترین قالب طراحی سایت 800 520 کارشناس محتوا1

بهترین قالب طراحی سایت

به طور کل قالب های طراحی سایت که برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس مناسب هستند به قالب های رایگان و پولی تقسیم می شوند. این قالب ها می توانند برای افرادی که آشنایی کافی با کد نویسی های پیچیده ندارند بسیار مناسب باشد.

بهترین قالب‌های فروشگاهی وردپرس 800 520 کارشناس محتوا1

بهترین قالب‌های فروشگاهی وردپرس

بهترین قالب‌های فروشگاهی وردپرس برای طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین

تست A/B چیست؟ بهترین نوع عرضه ما به کاربر 800 520 کارشناس محتوا1

تست A/B چیست؟ بهترین نوع عرضه ما به کاربر

تست A/B چیست ؟ به زبان ساده کمک می کند که بهترین رابط کاربری را برای وب سایت یا Application خود انتخاب کنیم. (بهترین نوع عرضه ما به کاربر)

MOT چیست و در طراحی سایت فروشگاهی چه کاربردی دارد؟ 800 520 کارشناس محتوا1

MOT چیست و در طراحی سایت فروشگاهی چه کاربردی دارد؟

با ابزار جدید وب سایت Moz با نام لینک اکسپلورر link Explorer آشنایی دارید؟ این ابزار در مقایسه با ابزار قدیمی Moz که همان Open Site Explorer است تفاوت دارد.

استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت چگونه است؟ 800 520 کارشناس محتوا1

استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت چگونه است؟

یکی از تکنیک هایی که امروزه مورد توجه صاحبان وب سایت ها قرار گرفته است. استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت است. استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت باعث می شود تا نمای وب سایت شما جذاب تر و به روز تر شود.


سوالات متداول

پاسخ سوالات شما پیرامون خدمات عکسبرداری صنعتی آرانیک وب

  • طراحی سایت اختصاصی شما را بسته به انتخابتان بر روی سیستم وردپرس یا کدنویسی اختصاصی با لاراول و … پیاده سازی می شود.


فرم سفارش عکاسی صنعتی