خدمات سئو سایت


تولید محتوا – خدمات تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

در این مقاله قصد داریم به تعریف تولید محتوا (content writing) و استراتژی های تولید محتوا بپردازیم. به طور کل محتوا می تواند به مخاطب در مورد شغل و یا کسب و کار شما اطلاع رسانی کند و به وسیله محتوا شما می توانید با مخاطبان خودتان ارتباط بر قرار کنید.

حال شاید برای شما سوال شود که یک محتوا تنها به یک نوشته خلاصه می شود یا اینکه نوع های مختلفی نیز در بر می گیرد؟

در جواب باید به شما بگوییم که محتوا تنها یک نوشته ساده نیست و به نوع های مختلفی دسته بندی می شود:

۱- محتوای متنی ۲- محتوای ویدیوئی ۳- محتوای صوتی ۴- محتوای تصویری ۵- محتوای گرافیکی است.

 برای مثال فردی که دست به تولید محتوا می زند باید با نرم افزار های مختلف گرافیکی مانند: فتوشاپ هم آشناییت داشته باشد چرا که هرچه تصاویر و محتوا برای مخاطب جذاب تر باشد قطعا سودش برای کسب و کار شما نیز بیش تر است.

البته برنامه های فراوانی برای تلفن های همراه هوشمند ساخته شده است که به وسیله ی اپلیکیشن های گرافیکی موبایل می توانند به راحتی تولید محتوا کنند که بحث تولید محتوا با موبایل بسیار گستره است و در مقاله ای جدا برای شما آموزش می دهیم.

با آموزش تولید محتوا آرانیک وب همراه باشید.

تاثیر تولید محتوا آنقدر بر روی جذب مخاطب تاثیر دارد که شغلی تحت عنوان تولید محتوا امروزه بسیار رواج پیدا کرده است، شما می توانید با مراجعه به شرکت های مختلف که در زمینه تولید‌محتوا فعالیت می کنند تولید محتوای سایت خود را به آن ها بسپارید و علاوه بر کم کردن هزینه تولید محتوا، کانتنتی با کیفیت بالاتری برای مخاطبان خود ایجاد کنید.

نکات اصلی در تولید محتوا:

۱-موضوع مناسب:

یکی از نکات اصلی که باید در تولید کردن محتوا بسیار به آن توجه شود موضوع مناسبی است که باید برای آن انتخاب شود، شما باید در انتخاب موضوع مناسب خود را به جای مخاطبان تان قرار دهید، باید تصور کنید که چه موضوعاتی برای مخاطبان شما جذاب هستند، و چه موضوعاتی بیش تر نیاز های مخاطبانتان را رفع می کند.

همچنین موضوعات محتوای شما نباید از آنچه در سایتتان قرار گرفته و کسب و کار شما دور باشد.

برای انتخاب موضوعات مناسب محتوا شما باید ابتدا کلمات کلیدی یا Keyword های کسب و کارتان را پیدا کنید و لیستی از آن ها تهیه کنید، همچنین شما باید با تلفیقی از ایده ها و نیاز های کسب و کارتان موضوع مناسب را انتخاب کنید.

۲-مطالعات حول یک محتوا:

زمانی که شما می خواهید یک محتوا را تولید کنید باید مطالعات زیادی را حول آن محتوا انجام دهید، به طور کل شما خود باید اول اطلاعات جامعی از آن موضوع پیدا کنید تا بتوانید یک محتوای قابل قبول و قابل فهم را برای مخاطبان خود ایجاد کنید، شما می توانید از وب سایت های رقیبان کسب و کار خود نیز برای تولید محتوا الگو برداری کنید اما نباید از محتوای آن ها کپی برداری کنید در ادامه این مقاله بیش تر درباره این موضوع صحبت می کنیم.

۳-کیفیت محتوا:

پس از اینکه موضوع مهم برای محتوای خود را انتخاب کردید باید به کیفیت آن توجه کنید.

کیفیت محتوا باید به گونه ای باشد که مخاطب تنها با یک دور خواندن آن بتواند اطلاعاتی که از آن محتوا می خواهد فرا گیرد را به دست آورد، یعنی محتوای شما باید گیرایی بالایی برای مخاطب داشته باشد، اگر محتوای شما گیرایی لازم برای خواننده را نداشته باشد دیگر هیچ مخاطبی محتوای شما را نمی‌خواند چرا که تصور می کند با خواندن این گونه مقالات وقتش را هدر می دهد.

سئو و اهمیت آن در تولید محتوا

پس از اینکه شما توانستید مطالعات خود را حول یک موضوع محتوا تکمیل کنید باید با یکسری استراتژی های خاص برای محتوای سایت خود در نظر بگیرید همچنین شما باید به طور کامل از مفاهیم سئو اطلاعات داشته باشید و در تولید محتوا از آن ها استفاده کنید.

تولید محتوا می تواند ارزش بسیاری در سئو سایت شما و درنتیجه رتبه بندی سایت شما در موتور های جستجو داشته باشد. اما این کار چگونه است؟

به طور مثال موتور های جستجو مانند گوگل بر اساس هوش مصنوعی خود و یکسری استراتژی‌های خاص می توانند بفهمد که شما در محتوای سایتتان چه مطالبی را قرار دهید، اگر شما بتوانید این استراتژی ها را رعایت کنید رتبه بندی سایت شما ارتقا پیدا می کند و در نتیجه بازدیدکنندگان بیش تری به سایت شما سر می زنند.

به طور مثال شما پس از انتخاب کردن موضوع محتوا و پیدا کردن کلمات کلیدی آن موضوع با ابزار هایی که موجود است می توانید کلمات کلیدی را به شکل حرفه ای و ظریفانه لابه لای متن محتوای خود قرار دهید همچنین استفاده از کلمات کلیدی در تگ های H صفحه وب سایت شما هم می تواند به سئو سایت شما کمک کند ، گوگل با استفاده از هوش مصنوعی خود و کلمات کلیدی که شما استفاده کردید رتبه سایت شما را بالا می برد.

توضیحات متا و اینکه متن محتوای شما از چند کلمه تشکیل شده باشد هم یکی از نکات مهمی است که شما در نوشتن محتوا باید به آن ها توجه کنید به طور مثال محتوا هایی که از کمتر از ۱۰۰۰ کلمه تشکیل شده باشد محتوای خوبی نیستند.

یعنی شما باید در یک محتوا حداقل از ۱۰۰۰ کلمه استفاده کنید اما خوب در بعضی موارد ممکن به موضوعاتی بر خورد کنید که محتوای آن ها به ۱۰۰۰ کلمه نمی رسد در اینگونه موارد سعی کنید اطلاعات ارزشمند تری به مخاطبان خود ارائه دهید.

ویرایش محتوا:

حال که شما توانستید نکات مختلف را در محتوای خود رعایت کنید باید متن قرار داده شده در محتوایتان را زیبا سازی و ویرایش کنید.

ویرایش جزئی از مراحل تولید محوا است و اگر شما نتوانید محتوای خود را به درستی ویرایش کنید نمی‌توانید محتوای خوبی به مخاطبان خود ارائه دهید از ابزار هایی که در ویرایش محتوا می تواند به شما کمک کند می توان به google docs و openoffice اشاره کرد.

شما با استفاده از این برنامه ها می توانید ساختار، نوع نوشتار، پاراگراف های محتوا را بهبود ببخشید، همجنین شما می توانید با مشورت با افرادی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند نگارش محتوای خود را بهبود بخشید.

سفارش سئو سایت
سئو سایت

عملکرد خود را پس از تولید محتوا بازرسی کنید:

شما پس از تولید کردن محتوا با استفاده از ابزار هایی باید بتوانید نتیجه محتوا و اثر آن بر روی سایت خود را بررسی کنید، یکی از ابزار های شایع در این زمینه google analytic است، ممکن است شما محتوای با کیفیتی تولید کرده باشید و تمام اصول ساخت محتوا را رعایت کرده باشید اما محاطبان کمی به وب سایت شما سر بزنند و محتوای شما را ببینند شما با استفاده از این ابزار می توانید متوجه شوید که سایت شما چه مشکلاتی دارد و در صدد رفع آن ها تلاش کنید.

خدمات تولید محتوا آرانیک وب

اما در آخر باید به شما بگوییم که هیچگاه یک فرد نمی تواند به اندازه شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند محتوای با کیفیت ایجاد کند.

یکی از شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا، طراحی سایت و سئو سایت فعالیت می کند شرکت آرانیک وب است این شرکت با پرسنل مجرب تاکنون توانسته تولید محتوا و طراحی سایت بسیاری از وب سایت ها در زمینه های مختلف آموزشی، فروشگاهی و حتی طراحی سایت فدراسیون ها را انجام دهد، شما به جای اینکه وقت خود را صرف تولید محتوا کنید و در آخر هم نتوانید محتوای با کیفیت خلق کنید می توانید با صرف هزینه اندک با آگاهی از تعرفه تولید محتوا، محتوای با کیفیت در حوزه کسب و کار خود سفارش دهید.

همچنین این شرکت در طراحی اپلیکیشن، عکس برداری صنعتی نیز فعالیت دارد چنانچه سوالی در مورد طراحی سایت و یا تولید محتوا دارید می توانید با مراجعه به وب سایت این شرکت و یا تماس با شماره: ۰۲۱۲۸۴۲۹۲۹۶ تماس بگیرید.

بهینه سازی سایت

آیا هنوز سوالی دارید؟

 

بخش سوالات متداول ما در زمینه سئو سایت را مطالعه کنید یا برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

همین حالا رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید!

 

برای شروع، کافی است فرم درخواست سئو سایت ما را تکمیل کنید یا با ما تماس بگیرید.


از سئو و بهینه سازی سایت بیشتر بدانید

معرفی ابزارهای سئو سایت و کاربرد آن ‌ها در دیجیتال مارکتینگ 800 520 کارشناس محتوا 3

معرفی ابزارهای سئو سایت و کاربرد آن ‌ها در دیجیتال مارکتینگ

شاخه های دیجیتال مارکتینگ چه هستند؟ ۱۰ شاخه دیجیتال مارکتینگ عبارت هستند از سئو، بازاریابی محتوا، ، موبایل مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، ایمیل مارکتنیگ و…

تاثیر پینترست بر سئو و افزایش رتبه سایت از طریق آن 800 520 کارشناس محتوا1

تاثیر پینترست بر سئو و افزایش رتبه سایت از طریق آن

Googles Indexing API چیست؟ خزنده گوگل با Sitemap سایت میتونن تغییرات سایت شما را متوجه شن سریعتر به گوگل بفهمانید که چه مطالبی به سایت شما اضافه یا حذف شدن

شناخت ابزارهای دیجیتال مارکتنیگ و کاربرد آن 800 520 کارشناس محتوا 3

شناخت ابزارهای دیجیتال مارکتنیگ و کاربرد آن

پاپ آپ چیست و چرا باید از pop-up استفاده کنیم؟ اگر شما از پاپ‌آپ در طراحی وب سایت خود استفاده کنید، مشتری با کلیک روی وب سایت شما با پنجره کوچکی روبرو میشه

شاخه های دیجیتال مارکتینگ چه هستند و چرا باید آن ها را بشناسیم ؟ 800 520 کارشناس محتوا 3

شاخه های دیجیتال مارکتینگ چه هستند و چرا باید آن ها را بشناسیم ؟

شاخه های دیجیتال مارکتینگ چه هستند؟ ۱۰ شاخه دیجیتال مارکتینگ عبارت هستند از سئو، بازاریابی محتوا، ، موبایل مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، ایمیل مارکتنیگ و…

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟ 800 520 کارشناس محتوا1

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟ در دنیای رسانه هشتگ چرا کلیدی است؟ چرا باید از تگ ها در محتواهای خود استفاده کنیم؟ هشتگ به مخاطبان هدف شما کمک می کند تا شما را پیدا کنند

راه های افزایش ترافیک سایت و بهبود نرخ تبدیل 800 520 کارشناس محتوا1

راه های افزایش ترافیک سایت و بهبود نرخ تبدیل

اگر از یک بازاریاب دیجیتال سوال بپرسیم که چه چیزی می تواند سبب موفقیت یک کسب و کار اینترنتی بشود؟ قطعا در جواب، بازاریاب به شما از ترافیک سایت می گوید. ترافیک سایت در واقع میزان تعداد بازدیدکنندگان صفحه وب سایت شما است.

تاریخچه گیمیفیکشن و همه چی درباره ی گیمیفیکشن 800 520 کارشناس محتوا1

تاریخچه گیمیفیکشن و همه چی درباره ی گیمیفیکشن

همه چی درباره ی گیمیفیکشن : یک تکنیک بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ است که امروزه توانسته سبب موفقیت کسب و کار های زیادی شود. تاریخچه گیمیفیکشن و همه چی درباره ی گیمیفیکشن را یاد بگیریم.

مزرعه لینک چیست و چرا نیابد سمتش رفت؟ 800 520 کارشناس محتوا1

مزرعه لینک چیست و چرا نیابد سمتش رفت؟

مزرعه لینک چیست و چرا سئوکار باید ازش دوری کند؟ مزرعه لینک یا Link Farm در دسته تکنیک های کلاه سیاه قرار می گیرد. PBN چیست بوسه مرگ بر وب سایت شماست.


سوالات متداول

پاسخ سوالات شما پیرامون خدمات سئو و بهینه سازی سایت آرانیک وب

  • راهکار های مختلفی برای شناساندن کسب و کار ها به مشتری ها وجود دارد. یکی از راهکار های جذب مشتری تبلیغات است. در واقع شما با استفاده از تبلیغات سعی می کنید تا مشتری ها را به سمت خود جذب کنید. اما خوب تبلیغات می تواند هزینه های زیادی را به کسب و کار شما تحمیل کند. همچنین برای کسب و کار های نو ظهور پرداخت هزینه تبلیغات بسیار سنگین است. اما در فضای مجازی وب سایت ها می توانند به جای تبلیغات و تنها با استفاده از تولید محتوا، کسب و کار خود را به مشتری ها معرفی کنند. در واقع تولید محتوا می تواند یک تبلیغ مطمئن برای کسب و کار اینترنتی شما باشد. چرا که تولید محتوا نسبت به تبلیغات هایی همچون تبلیغات بنری به صرفه تر است و همچنین هزینه کمتری را به وب سایت شما تحمیل می کند.

  • تولید محتوا مزایایی بی شماری را دارا می باشد. اما شاید یکی از مهم ترین مزایایی تولید محتوا، بالا رفتن آگاهی مشتری از برند شما باشد. به عبارتی دیگر مشتری یا کاربر با دیدن محتوای با کیفیت وب سایت شما، آگاهی بیش تری نسبت به برند شما پیدا می‌کند و حتی ممکن است که این تجربه را با دوستان خود به اشتراک بگذارد. در واقع تولید محتوا می تواند ترافیک وب سایت شما را به شکل قابل توجهی افزایش دهد و به نوعی به کسب و کار شما کمک کند تا بازاریابی ویروسی انجام دهید و وایرال شوید. به علاوه به احتمال زیاد کسب و کار شما رقبا زیادی نیز دارا می باشد. تنها راه برای اینکه مشتری به جای انتخاب رقیبان، کسب و کار شما را انتخاب کنند تولید محتوا است. چرا که تولید محتوای با کیفیت می تواند بر روی سئو و بهینه سازی وب سایت شما تاثیر گذار باشد و وب سایت شما را به صفحه اول نتایج برساند. به علاوه شما می توانید از محتوای تولید شده نه تنها در وب سایت، بلکه در شبکه‌های اجتماعی کسب و کارتان هم استفاده کنید و از طریق شبکه های اجتماعی نیز اقدام به جذب مشتری برای کسب و کار خود کنید.

  • تولید محتوا می تواند ارتباط مسقیمی با سئو وب سایت شما داشته باشد. در واقع اگر محتوای وب سایت شما برای موتور های جستجوگر بهینه سازی نشده باشد، می توان گفت تولید محتوا نمی تواند SEO وب سایت شما را بهبود ببخشد. به طور مثال اگر محتوای وب سایت شما بسیار با کیفیت باشد، اما شما موارد سئو را در تولید محتوا رعایت نکرده باشید، سئو وب سایت شما بسیار آهسته بهبود پیدا می کند. برای همین بهتر است که در تولید محتوا از تکنیک های سئو نیز استفاده شود. یکی از کاربردی ترین تکنیک های سئو در تولید محتوا، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و جایگیری درست آن کلمات کلیدی در محتوا است. همچنین استفاده از توضیحات متا در محتوای تولید شده بسیار اهمیت دارد. چرا که شما از طریق توضیحات متا به گوگل نشان می دهید که محتوای وب سایت شما در مورد چه موضوعی است. همچنین محتواهایی که کمتر از ۱۰۰۰ کلمه باشند نمی توانند از نظر سئو در جایگاه مناسبی قرار بگیرند. به همین منظور نیاز است که تولید محتوای وب سایت شما توسط افراد متخصص انجام  شود.

  • در جواب این سوال باید بگوییم، بله تولید محتوا یک عمل تخصصی است. چرا که شما در ابتدا باید از نیاز کاربران خود اطلاع پیدا کنید. پس از آن بر اساس نیاز کاربران، اقدام به تولید محتوا کنید. همچنین محتوای شما باید از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد. به طور مثال عکس هایی که در محتوا استفاده می شود، باید عکس های اختصاصی و با کیفیت بالا باشد تا زمانی که کاربر به محتوای شما نگاه می کند. از محتوای شما لذت ببرد. به همین منظور پیشنهاد می شود که تولید محتوا توسط افراد متخصص و توسط کپی رایتر کار انجام شود.


فرم سفارش سئو سایت