خدمات سئو سایت


تولید محتوا – خدمات تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

در این مقاله قصد داریم به تعریف تولید محتوا (content writing) و استراتژی های تولید محتوا بپردازیم. به طور کل محتوا می تواند به مخاطب در مورد شغل و یا کسب و کار شما اطلاع رسانی کند و به وسیله محتوا شما می توانید با مخاطبان خودتان ارتباط بر قرار کنید.

حال شاید برای شما سوال شود که یک محتوا تنها به یک نوشته خلاصه می شود یا اینکه نوع های مختلفی نیز در بر می گیرد؟

در جواب باید به شما بگوییم که محتوا تنها یک نوشته ساده نیست و به نوع های مختلفی دسته بندی می شود:

۱- محتوای متنی ۲- محتوای ویدیوئی ۳- محتوای صوتی ۴- محتوای تصویری ۵- محتوای گرافیکی است.

 برای مثال فردی که دست به تولید محتوا می زند باید با نرم افزار های مختلف گرافیکی مانند: فتوشاپ هم آشناییت داشته باشد چرا که هرچه تصاویر و محتوا برای مخاطب جذاب تر باشد قطعا سودش برای کسب و کار شما نیز بیش تر است.

البته برنامه های فراوانی برای تلفن های همراه هوشمند ساخته شده است که به وسیله ی اپلیکیشن های گرافیکی موبایل می توانند به راحتی تولید محتوا کنند که بحث تولید محتوا با موبایل بسیار گستره است و در مقاله ای جدا برای شما آموزش می دهیم.

با آموزش تولید محتوا آرانیک وب همراه باشید.

تاثیر تولید محتوا آنقدر بر روی جذب مخاطب تاثیر دارد که شغلی تحت عنوان تولید محتوا امروزه بسیار رواج پیدا کرده است، شما می توانید با مراجعه به شرکت های مختلف که در زمینه تولید‌محتوا فعالیت می کنند تولید محتوای سایت خود را به آن ها بسپارید و علاوه بر کم کردن هزینه تولید محتوا، کانتنتی با کیفیت بالاتری برای مخاطبان خود ایجاد کنید.

نکات اصلی در تولید محتوا:

۱-موضوع مناسب:

یکی از نکات اصلی که باید در تولید کردن محتوا بسیار به آن توجه شود موضوع مناسبی است که باید برای آن انتخاب شود، شما باید در انتخاب موضوع مناسب خود را به جای مخاطبان تان قرار دهید، باید تصور کنید که چه موضوعاتی برای مخاطبان شما جذاب هستند، و چه موضوعاتی بیش تر نیاز های مخاطبانتان را رفع می کند.

همچنین موضوعات محتوای شما نباید از آنچه در سایتتان قرار گرفته و کسب و کار شما دور باشد.

برای انتخاب موضوعات مناسب محتوا شما باید ابتدا کلمات کلیدی یا Keyword های کسب و کارتان را پیدا کنید و لیستی از آن ها تهیه کنید، همچنین شما باید با تلفیقی از ایده ها و نیاز های کسب و کارتان موضوع مناسب را انتخاب کنید.

۲-مطالعات حول یک محتوا:

زمانی که شما می خواهید یک محتوا را تولید کنید باید مطالعات زیادی را حول آن محتوا انجام دهید، به طور کل شما خود باید اول اطلاعات جامعی از آن موضوع پیدا کنید تا بتوانید یک محتوای قابل قبول و قابل فهم را برای مخاطبان خود ایجاد کنید، شما می توانید از وب سایت های رقیبان کسب و کار خود نیز برای تولید محتوا الگو برداری کنید اما نباید از محتوای آن ها کپی برداری کنید در ادامه این مقاله بیش تر درباره این موضوع صحبت می کنیم.

۳-کیفیت محتوا:

پس از اینکه موضوع مهم برای محتوای خود را انتخاب کردید باید به کیفیت آن توجه کنید.

کیفیت محتوا باید به گونه ای باشد که مخاطب تنها با یک دور خواندن آن بتواند اطلاعاتی که از آن محتوا می خواهد فرا گیرد را به دست آورد، یعنی محتوای شما باید گیرایی بالایی برای مخاطب داشته باشد، اگر محتوای شما گیرایی لازم برای خواننده را نداشته باشد دیگر هیچ مخاطبی محتوای شما را نمی‌خواند چرا که تصور می کند با خواندن این گونه مقالات وقتش را هدر می دهد.

سئو و اهمیت آن در تولید محتوا

پس از اینکه شما توانستید مطالعات خود را حول یک موضوع محتوا تکمیل کنید باید با یکسری استراتژی های خاص برای محتوای سایت خود در نظر بگیرید همچنین شما باید به طور کامل از مفاهیم سئو اطلاعات داشته باشید و در تولید محتوا از آن ها استفاده کنید.

تولید محتوا می تواند ارزش بسیاری در سئو سایت شما و درنتیجه رتبه بندی سایت شما در موتور های جستجو داشته باشد. اما این کار چگونه است؟

به طور مثال موتور های جستجو مانند گوگل بر اساس هوش مصنوعی خود و یکسری استراتژی‌های خاص می توانند بفهمد که شما در محتوای سایتتان چه مطالبی را قرار دهید، اگر شما بتوانید این استراتژی ها را رعایت کنید رتبه بندی سایت شما ارتقا پیدا می کند و در نتیجه بازدیدکنندگان بیش تری به سایت شما سر می زنند.

به طور مثال شما پس از انتخاب کردن موضوع محتوا و پیدا کردن کلمات کلیدی آن موضوع با ابزار هایی که موجود است می توانید کلمات کلیدی را به شکل حرفه ای و ظریفانه لابه لای متن محتوای خود قرار دهید همچنین استفاده از کلمات کلیدی در تگ های H صفحه وب سایت شما هم می تواند به سئو سایت شما کمک کند ، گوگل با استفاده از هوش مصنوعی خود و کلمات کلیدی که شما استفاده کردید رتبه سایت شما را بالا می برد.

توضیحات متا و اینکه متن محتوای شما از چند کلمه تشکیل شده باشد هم یکی از نکات مهمی است که شما در نوشتن محتوا باید به آن ها توجه کنید به طور مثال محتوا هایی که از کمتر از ۱۰۰۰ کلمه تشکیل شده باشد محتوای خوبی نیستند.

یعنی شما باید در یک محتوا حداقل از ۱۰۰۰ کلمه استفاده کنید اما خوب در بعضی موارد ممکن به موضوعاتی بر خورد کنید که محتوای آن ها به ۱۰۰۰ کلمه نمی رسد در اینگونه موارد سعی کنید اطلاعات ارزشمند تری به مخاطبان خود ارائه دهید.

ویرایش محتوا:

حال که شما توانستید نکات مختلف را در محتوای خود رعایت کنید باید متن قرار داده شده در محتوایتان را زیبا سازی و ویرایش کنید.

ویرایش جزئی از مراحل تولید محوا است و اگر شما نتوانید محتوای خود را به درستی ویرایش کنید نمی‌توانید محتوای خوبی به مخاطبان خود ارائه دهید از ابزار هایی که در ویرایش محتوا می تواند به شما کمک کند می توان به google docs و openoffice اشاره کرد.

شما با استفاده از این برنامه ها می توانید ساختار، نوع نوشتار، پاراگراف های محتوا را بهبود ببخشید، همجنین شما می توانید با مشورت با افرادی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند نگارش محتوای خود را بهبود بخشید.

سفارش سئو سایت
سئو سایت

عملکرد خود را پس از تولید محتوا بازرسی کنید:

شما پس از تولید کردن محتوا با استفاده از ابزار هایی باید بتوانید نتیجه محتوا و اثر آن بر روی سایت خود را بررسی کنید، یکی از ابزار های شایع در این زمینه google analytic است، ممکن است شما محتوای با کیفیتی تولید کرده باشید و تمام اصول ساخت محتوا را رعایت کرده باشید اما محاطبان کمی به وب سایت شما سر بزنند و محتوای شما را ببینند شما با استفاده از این ابزار می توانید متوجه شوید که سایت شما چه مشکلاتی دارد و در صدد رفع آن ها تلاش کنید.

خدمات تولید محتوا آرانیک وب

اما در آخر باید به شما بگوییم که هیچگاه یک فرد نمی تواند به اندازه شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند محتوای با کیفیت ایجاد کند.

یکی از شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا، طراحی سایت و سئو سایت فعالیت می کند شرکت آرانیک وب است این شرکت با پرسنل مجرب تاکنون توانسته تولید محتوا و طراحی سایت بسیاری از وب سایت ها در زمینه های مختلف آموزشی، فروشگاهی و حتی طراحی سایت فدراسیون ها را انجام دهد، شما به جای اینکه وقت خود را صرف تولید محتوا کنید و در آخر هم نتوانید محتوای با کیفیت خلق کنید می توانید با صرف هزینه اندک با آگاهی از تعرفه تولید محتوا، محتوای با کیفیت در حوزه کسب و کار خود سفارش دهید.

همچنین این شرکت در طراحی اپلیکیشن، عکس برداری صنعتی نیز فعالیت دارد چنانچه سوالی در مورد طراحی سایت و یا تولید محتوا دارید می توانید با مراجعه به وب سایت این شرکت و یا تماس با شماره: ۰۲۱۲۸۴۲۹۲۹۶ تماس بگیرید.

بهینه سازی سایت

آیا هنوز سوالی دارید؟

 

بخش سوالات متداول ما در زمینه سئو سایت را مطالعه کنید یا برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

همین حالا رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید!

 

برای شروع، کافی است فرم درخواست سئو سایت ما را تکمیل کنید یا با ما تماس بگیرید.


از سئو و بهینه سازی سایت بیشتر بدانید

تکنیک لینک سازی داخلی برای مقالات جدید 800 520 کارشناس محتوا1

تکنیک لینک سازی داخلی برای مقالات جدید

تا به حال چیزی راجبه تکنیک لینک سازی داخلی برای مقالات جدید شنیده اید؟ می دونستید با لینک سازی داخلی…

الگوریتم RankBrain چیست و تاثیر تجربه کاربری بر سئو 800 520 کارشناس محتوا1

الگوریتم RankBrain چیست و تاثیر تجربه کاربری بر سئو

الگوریتم هایی استفاده کند که نتایج را سریعتر و دقیق تر به کاربران نمایش دهد. یکی از جدید ترین الگوریتم های شرکت گوگل الگوریتم Rank Brain نام دارد.

تجربه کاربری چیست ؟ / تجربه کاربری یا User Experience مهم تر است یا سئو؟ 800 520 کارشناس محتوا1

تجربه کاربری چیست ؟ / تجربه کاربری یا User Experience مهم تر است یا سئو؟

تجربه کاربری چیست ؟ تجربه کاربری یا User Experience مهم تر است یا سئو؟

معرفی ابزار جدید Moz با نام لینک اکسپلورر Link Explorer 800 520 کارشناس محتوا1

معرفی ابزار جدید Moz با نام لینک اکسپلورر Link Explorer

با ابزار جدید وب سایت Moz با نام لینک اکسپلورر link Explorer آشنایی دارید؟ این ابزار در مقایسه با ابزار قدیمی Moz که همان Open Site Explorer است تفاوت دارد.

ویدیو مارکتینگ و بازاریابی ویدیویی چیست؟ 800 520 کارشناس محتوا1

ویدیو مارکتینگ و بازاریابی ویدیویی چیست؟

شاید تا به حال برای شما سوال ایجاد شده باشد که ویدیو مارکتینگ و بازاریابی ویدیویی چیست؟ و چرا باید از ویدئو مارکتینگ در کسب و کار خود استفاده کنید؟

کامنت مارکتینگ با هدف بهبود سئو داخلی 800 520 کارشناس محتوا1

کامنت مارکتینگ با هدف بهبود سئو داخلی

از نظر لغوی کامنت مارکتینگ به معنای بازاریابی مبتنی بر دیدگاه است. اما به طور کل کامنت مارکتینگ تعاریف مختلفی دارد و در سئو نقش مهمی دارد.

تگ های متا چیست و گوگل چگونه آن ها را درک می کند؟ 800 520 کارشناس محتوا1

تگ های متا چیست و گوگل چگونه آن ها را درک می کند؟

بیش تر صاحبان وب سایت ها درک درستی از خدمات سئو ندارند و نمی دونند که خدمات سئو از چه اجزایی تشکیل شده است؟ همچنین نمی دونند که چه نوعی از خدمات سئو برای وب سایتشان مناسب است؟ بریم با هم خدمات سئو رو بشناسیم

لینک نوفالو چیست و تغییرات لینک نوفالو در سال ۲۰۲۰ چیست؟ 800 520 کارشناس محتوا1

لینک نوفالو چیست و تغییرات لینک نوفالو در سال ۲۰۲۰ چیست؟

لینک نوفالو چیست ؟ تغییرات لینک نوفالو در سال ۲۰۲۰ چیست ؟ الگوریتم های گوگل بر سئو چه اثری دارد؟ nofollow link چیست ؟ همه چیز درباره نوفالو کردن لینک


سوالات متداول

پاسخ سوالات شما پیرامون خدمات سئو و بهینه سازی سایت آرانیک وب

  •  

     
  •  

     

فرم سفارش سئو سایت