خدمات سئو سایت


تولید محتوا – خدمات تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

در این مقاله قصد داریم به تعریف تولید محتوا (content writing) و استراتژی های تولید محتوا بپردازیم. به طور کل محتوا می تواند به مخاطب در مورد شغل و یا کسب و کار شما اطلاع رسانی کند و به وسیله محتوا شما می توانید با مخاطبان خودتان ارتباط بر قرار کنید.

حال شاید برای شما سوال شود که یک محتوا تنها به یک نوشته خلاصه می شود یا اینکه نوع های مختلفی نیز در بر می گیرد؟

در جواب باید به شما بگوییم که محتوا تنها یک نوشته ساده نیست و به نوع های مختلفی دسته بندی می شود:

۱- محتوای متنی ۲- محتوای ویدیوئی ۳- محتوای صوتی ۴- محتوای تصویری ۵- محتوای گرافیکی است.

 برای مثال فردی که دست به تولید محتوا می زند باید با نرم افزار های مختلف گرافیکی مانند: فتوشاپ هم آشناییت داشته باشد چرا که هرچه تصاویر و محتوا برای مخاطب جذاب تر باشد قطعا سودش برای کسب و کار شما نیز بیش تر است.

البته برنامه های فراوانی برای تلفن های همراه هوشمند ساخته شده است که به وسیله ی اپلیکیشن های گرافیکی موبایل می توانند به راحتی تولید محتوا کنند که بحث تولید محتوا با موبایل بسیار گستره است و در مقاله ای جدا برای شما آموزش می دهیم.

با آموزش تولید محتوا آرانیک وب همراه باشید.

تاثیر تولید محتوا آنقدر بر روی جذب مخاطب تاثیر دارد که شغلی تحت عنوان تولید محتوا امروزه بسیار رواج پیدا کرده است، شما می توانید با مراجعه به شرکت های مختلف که در زمینه تولید‌محتوا فعالیت می کنند تولید محتوای سایت خود را به آن ها بسپارید و علاوه بر کم کردن هزینه تولید محتوا، کانتنتی با کیفیت بالاتری برای مخاطبان خود ایجاد کنید.

نکات اصلی در تولید محتوا:

۱-موضوع مناسب:

یکی از نکات اصلی که باید در تولید کردن محتوا بسیار به آن توجه شود موضوع مناسبی است که باید برای آن انتخاب شود، شما باید در انتخاب موضوع مناسب خود را به جای مخاطبان تان قرار دهید، باید تصور کنید که چه موضوعاتی برای مخاطبان شما جذاب هستند، و چه موضوعاتی بیش تر نیاز های مخاطبانتان را رفع می کند.

همچنین موضوعات محتوای شما نباید از آنچه در سایتتان قرار گرفته و کسب و کار شما دور باشد.

برای انتخاب موضوعات مناسب محتوا شما باید ابتدا کلمات کلیدی یا Keyword های کسب و کارتان را پیدا کنید و لیستی از آن ها تهیه کنید، همچنین شما باید با تلفیقی از ایده ها و نیاز های کسب و کارتان موضوع مناسب را انتخاب کنید.

۲-مطالعات حول یک محتوا:

زمانی که شما می خواهید یک محتوا را تولید کنید باید مطالعات زیادی را حول آن محتوا انجام دهید، به طور کل شما خود باید اول اطلاعات جامعی از آن موضوع پیدا کنید تا بتوانید یک محتوای قابل قبول و قابل فهم را برای مخاطبان خود ایجاد کنید، شما می توانید از وب سایت های رقیبان کسب و کار خود نیز برای تولید محتوا الگو برداری کنید اما نباید از محتوای آن ها کپی برداری کنید در ادامه این مقاله بیش تر درباره این موضوع صحبت می کنیم.

۳-کیفیت محتوا:

پس از اینکه موضوع مهم برای محتوای خود را انتخاب کردید باید به کیفیت آن توجه کنید.

کیفیت محتوا باید به گونه ای باشد که مخاطب تنها با یک دور خواندن آن بتواند اطلاعاتی که از آن محتوا می خواهد فرا گیرد را به دست آورد، یعنی محتوای شما باید گیرایی بالایی برای مخاطب داشته باشد، اگر محتوای شما گیرایی لازم برای خواننده را نداشته باشد دیگر هیچ مخاطبی محتوای شما را نمی‌خواند چرا که تصور می کند با خواندن این گونه مقالات وقتش را هدر می دهد.

سئو و اهمیت آن در تولید محتوا

پس از اینکه شما توانستید مطالعات خود را حول یک موضوع محتوا تکمیل کنید باید با یکسری استراتژی های خاص برای محتوای سایت خود در نظر بگیرید همچنین شما باید به طور کامل از مفاهیم سئو اطلاعات داشته باشید و در تولید محتوا از آن ها استفاده کنید.

تولید محتوا می تواند ارزش بسیاری در سئو سایت شما و درنتیجه رتبه بندی سایت شما در موتور های جستجو داشته باشد. اما این کار چگونه است؟

به طور مثال موتور های جستجو مانند گوگل بر اساس هوش مصنوعی خود و یکسری استراتژی‌های خاص می توانند بفهمد که شما در محتوای سایتتان چه مطالبی را قرار دهید، اگر شما بتوانید این استراتژی ها را رعایت کنید رتبه بندی سایت شما ارتقا پیدا می کند و در نتیجه بازدیدکنندگان بیش تری به سایت شما سر می زنند.

به طور مثال شما پس از انتخاب کردن موضوع محتوا و پیدا کردن کلمات کلیدی آن موضوع با ابزار هایی که موجود است می توانید کلمات کلیدی را به شکل حرفه ای و ظریفانه لابه لای متن محتوای خود قرار دهید همچنین استفاده از کلمات کلیدی در تگ های H صفحه وب سایت شما هم می تواند به سئو سایت شما کمک کند ، گوگل با استفاده از هوش مصنوعی خود و کلمات کلیدی که شما استفاده کردید رتبه سایت شما را بالا می برد.

توضیحات متا و اینکه متن محتوای شما از چند کلمه تشکیل شده باشد هم یکی از نکات مهمی است که شما در نوشتن محتوا باید به آن ها توجه کنید به طور مثال محتوا هایی که از کمتر از ۱۰۰۰ کلمه تشکیل شده باشد محتوای خوبی نیستند.

یعنی شما باید در یک محتوا حداقل از ۱۰۰۰ کلمه استفاده کنید اما خوب در بعضی موارد ممکن به موضوعاتی بر خورد کنید که محتوای آن ها به ۱۰۰۰ کلمه نمی رسد در اینگونه موارد سعی کنید اطلاعات ارزشمند تری به مخاطبان خود ارائه دهید.

ویرایش محتوا:

حال که شما توانستید نکات مختلف را در محتوای خود رعایت کنید باید متن قرار داده شده در محتوایتان را زیبا سازی و ویرایش کنید.

ویرایش جزئی از مراحل تولید محوا است و اگر شما نتوانید محتوای خود را به درستی ویرایش کنید نمی‌توانید محتوای خوبی به مخاطبان خود ارائه دهید از ابزار هایی که در ویرایش محتوا می تواند به شما کمک کند می توان به google docs و openoffice اشاره کرد.

شما با استفاده از این برنامه ها می توانید ساختار، نوع نوشتار، پاراگراف های محتوا را بهبود ببخشید، همجنین شما می توانید با مشورت با افرادی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند نگارش محتوای خود را بهبود بخشید.

سفارش سئو سایت
سئو سایت

عملکرد خود را پس از تولید محتوا بازرسی کنید:

شما پس از تولید کردن محتوا با استفاده از ابزار هایی باید بتوانید نتیجه محتوا و اثر آن بر روی سایت خود را بررسی کنید، یکی از ابزار های شایع در این زمینه google analytic است، ممکن است شما محتوای با کیفیتی تولید کرده باشید و تمام اصول ساخت محتوا را رعایت کرده باشید اما محاطبان کمی به وب سایت شما سر بزنند و محتوای شما را ببینند شما با استفاده از این ابزار می توانید متوجه شوید که سایت شما چه مشکلاتی دارد و در صدد رفع آن ها تلاش کنید.

خدمات تولید محتوا آرانیک وب

اما در آخر باید به شما بگوییم که هیچگاه یک فرد نمی تواند به اندازه شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند محتوای با کیفیت ایجاد کند.

یکی از شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا، طراحی سایت و سئو سایت فعالیت می کند شرکت آرانیک وب است این شرکت با پرسنل مجرب تاکنون توانسته تولید محتوا و طراحی سایت بسیاری از وب سایت ها در زمینه های مختلف آموزشی، فروشگاهی و حتی طراحی سایت فدراسیون ها را انجام دهد، شما به جای اینکه وقت خود را صرف تولید محتوا کنید و در آخر هم نتوانید محتوای با کیفیت خلق کنید می توانید با صرف هزینه اندک با آگاهی از تعرفه تولید محتوا، محتوای با کیفیت در حوزه کسب و کار خود سفارش دهید.

همچنین این شرکت در طراحی اپلیکیشن، عکس برداری صنعتی نیز فعالیت دارد چنانچه سوالی در مورد طراحی سایت و یا تولید محتوا دارید می توانید با مراجعه به وب سایت این شرکت و یا تماس با شماره: ۰۲۱۲۸۴۲۹۲۹۶ تماس بگیرید.

بهینه سازی سایت

آیا هنوز سوالی دارید؟

 

بخش سوالات متداول ما در زمینه سئو سایت را مطالعه کنید یا برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

همین حالا رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید!

 

برای شروع، کافی است فرم درخواست سئو سایت ما را تکمیل کنید یا با ما تماس بگیرید.


از سئو و بهینه سازی سایت بیشتر بدانید

گیمیفیکشن و تاریخچه آن: 800 520 کارشناس محتوا1

گیمیفیکشن و تاریخچه آن:

هنگامی که فردی از صفحه شما بازدید می کند. در اولین قدم سعی می کند تا نگاهی کلی بر روی محتوای وب سایت شما داشته باشد. در این زمان اگر شما از تصاویر خاص و منحصر به فرد استفاده کنید.

مزرعه لینک چیست و چرا نیابد سمتش رفت؟ 800 520 کارشناس محتوا1

مزرعه لینک چیست و چرا نیابد سمتش رفت؟

مزرعه لینک یا Link Farm در دسته تکنیک های کلاه سیاه قرار می گیرد. برخی از وب سایت ها با…

گیمیفیکشن چیست و چه تاثیری بر سئو وبسایت دارد؟ 2400 1256 کارشناس محتوا1

گیمیفیکشن چیست و چه تاثیری بر سئو وبسایت دارد؟

گیمیفیکشن چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟ گیمیفیکشن یا بازی سازی امروزه به یک تکنیک بسیار عالی برای دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. همچنین کسب و کار های زیادی توانسته اند از طریق گیمفیکشن سبب بهبود سئو وب سایتشان شوند.

پاپ آپ چیست و چرا خیلی مهم است؟ 800 520 کارشناس محتوا1

پاپ آپ چیست و چرا خیلی مهم است؟

پاپ آپ چیست و چرا باید از pop-up استفاده کنیم؟ اگر شما از پاپ‌آپ در طراحی وب سایت خود استفاده کنید، مشتری با کلیک روی وب سایت شما با پنجره کوچکی روبرو میشه

فریلنسری چیست ؟ 800 520 کارشناس محتوا1

فریلنسری چیست ؟

فریلنسری چیست ؟ شرکت‌ها دیگر برای پیدا کردن کارمند از روش های قدیمی استفاده نمی کنند. افراد را بر اساس پروژه های خود و بدون نیاز به دفترکار و در هر جا و مکانی به خدمت میگیرند.

حذف لینک های اسپم و تاثیر آنها بر روی سئو وب سایت 800 520 کارشناس محتوا1

حذف لینک های اسپم و تاثیر آنها بر روی سئو وب سایت

لینک های اسپم می توانند تاثیر منفی بر روی سئو وب سایت شما داشته باشند. به همین منظور حذف آنها از وب سایت می تواند تاثیر مطلوبی بر روی سئو وب سایت شما داشته باشد. با ما همراه باشید تا با ۴ مرحله لینک های اسپم را از وب سایتتان حذف کنید.

سئو ویدئو چیست و نقش تاثیر گذار سئو برای ویدئو چیست؟ 800 520 کارشناس محتوا1

سئو ویدئو چیست و نقش تاثیر گذار سئو برای ویدئو چیست؟

چگونه ویدیو بر روی سئو و صفحه SERP تاثیر می گذارد؟ نقش تاثیر گذار سئو ویدئو چیست ؟ با ویدیو مارکتینگ و سئو محتوا آشنا شیم

Googles Indexing API چیست و به چه منظور استفاده می شود؟ 800 520 کارشناس محتوا1

Googles Indexing API چیست و به چه منظور استفاده می شود؟

Googles Indexing API چیست؟ خزنده گوگل با Sitemap سایت میتونن تغییرات سایت شما را متوجه شن سریعتر به گوگل بفهمانید که چه مطالبی به سایت شما اضافه یا حذف شدن


سوالات متداول

پاسخ سوالات شما پیرامون خدمات سئو و بهینه سازی سایت آرانیک وب

  •  

     
  •  

     

فرم سفارش سئو سایت