مشاوره رایگان

۲۸۴۲۸۶۷۶ (۰۲۱)

افزایش امنیت سایت با ssl

افزایش امنیت سایت

طراحی وب سایت های ایمن با SSL و HTTPS

در سراسر جهان، جاسوسی اطلاعات یک مشکل جدی برای مقامات بین المللی و همچنین مصرف کنندگان است.

 امنیت اینترنت نقش مهمی برای هر دو شرکت و افراد دارد.

 بدون شک، عصر اطلاعات به طور قابل ملاحظه ای بر نحوه ارتباط با یکدیگر در هر دو حالت خصوصی و حرفه ای تأثیر میگذارد.

ارتباطات داخلی، داده های مشتری و سایر اطلاعات حساس، باعث ایجاد برخی از مهم ترین آیتم ها و پیچ ها از این زیرساخت ها می شود و پروتکل هایی مانند SSL و HTTPS برای حصول اطمینان از مدیریت ایمنی حیاتی هستند.

 اما این معیارها دقیقا چیست و به چه معناست که پروتکل های امنیتی را برای حضور در وب اجرا می کنند؟

SSL چیست؟

اصطلاح SSL (کوتاه برای “لایه سوکت امن”) یک روش برای رمزنگاری و تأیید ترافیک داده در اینترنت را توصیف می کند.

 با توجه به وب سایت ها، انتقال بین مرورگر و وب سرور به صورت امن انجام می شود.

 به خصوص هنگامی که به تجارت الکترونیک می آید، جایی که اطلاعات محرمانه و حساس به طور مرتب بین احزاب مختلف منتقل می شود، استفاده از گواهی SSL یا TLS (امنیت لایه حمل و نقل) به سادگی اجتناب ناپذیر است.

در اینجا چند نمونه از انواع داده های حساس که باید با رمزگذاری SSL محافظت شوند:

 • اطلاعات ثبت نام: نام، آدرس، آدرس پست الکترونیکی، شماره تلفن
 • اطلاعات ورود: آدرس ایمیل و کلمه عبور
 • اطلاعات پرداخت: شماره کارت اعتباری، جزئیات بانکی
 • اشکال ورود اطلاعات
 • اسناد مشتری

استفاده از SSL کمک می کند تا ارتباطات را از کسانی که به دنبال سوء استفاده یا دستکاری اطلاعات شخصی هستند، ایمن نگه دارند.

گواهینامه ssl

HTTPS چیست؟

HTTPS (پروتکل انتقال پروکسی فوق العاده) یک پروتکل است که برای انتقال اطلاعات امن استفاده می شود، در حالی که HTTP به نوع غیر امن شده اشاره دارد.

 با استفاده از وب سایت های HTTP، تمام داده های منتقل می تواند به طور بالقوه توسط مهاجمان خوانده شود یا تغییر یابد و کاربران هرگز نمی توانند مطمئن باشند که آیا اطلاعات کارت اعتباری آنها به فروشنده آنلاین یا هکر فرستاده شده است.

 HTTPS یا SSL، دادههای HTTP را رمزگذاری می کند و صحت درخواست ها را تایید می کند.

 این روند از طریق گواهینامه SSL یا گواهینامه پیچیده تر TLS صورت میگیرد . اکثر متخصصان معتقدند TLS باید به جای SSL استفاده شود.

مزایای استفاده از SSL / TLS و HTTPS در یک نگاه:

 • حفاظت از اطلاعات و امنیت برای مشتریان و همکاران
 • خطر سرقت داده ها و سوء استفاده از اطلاعات شخصی به حداقل می رسد
 • عامل رتبه بندی مثبت در گوگل
 • استفاده از  HTTP / 2 برای بهبود عملکرد وب سایت را فعال می کند
 • گواهینامه ها برای کاربران آسان است برای تشخیص و کمک به ایجاد اعتماد آسان است

تبدیل وبسایت به SSL و HTTPS

توسعه دهندگان گزینه پیکربندی رمزنگاری SSL را برای وب سایت های تازه ایجاد شده دارند و حتی گزینه هایی برای تغییر صفحات قدیمی به HTTPS وجود دارد. گام اول شامل کسب گواهی SSL برای دامنه مربوطه است.

دریافت گواهی SSL

یک گواهی SSL نوعی از شناسه وبسایت است که توسط یک مقام رسمی تأیید یا CA دریافت شده است .

 مسئولیت های CA شامل تایید هویت گواهینامه و همچنین تأیید اعتبار آن می باشد. گواهینامه های SSL در سرور ذخیره می شود و هر زمانی که یک وب سایت با HTTPS بازدید می شود، دسترسی پیدا می کند.

 انواع مختلفی از گواهی های سرور وجود دارد که در شناسایی آن ها متفاوت است:

 • گواهی های تأیید صحت دامنه (DV):

این گواهی ها دارای کمترین سطح تأیید اعتبار هستند.

 برای این اندازه گیری، CA تنها بررسی می کند که آیا متقاضی مالک دامنه ای است که گواهی نامه صادر می شود. اطلاعات شرکت در این فرایند بررسی نشده است، به همین دلیل است که برخی از خطرات باقی مانده با اعتبار سنجی دامنه باقی می مانند.

 از آنجا که تنها یک عامل وجود دارد که نیاز به تایید دارد، گواهی ها به طور معمول توسط CA تنظیم می شوند و از سه نوع گواهینامه SSL ارزان تر است. 

گواهینامه ها با اعتبار سنجی دامنه بهترین مناسب برای وب سایت هایی هستند که کمتر بر پایه اعتبار امنیتی خود پایبند هستند و به دلیل عدم رعب و وحشتناک یا فیشینگ شناخته می شوند.

 • گواهی های تأیید شده توسط سازمان (OV):

این نوع تأیید صحت کامل را تأیید می کند. علاوه بر مالکیت دامنه، CA اطلاعات مربوطه را بررسی می کند، از قبیل ثبت نام شرکت. اطلاعاتی که توسط CA مورد بررسی قرار گرفته است برای بازدیدکنندگان وبسایت قابل دسترسی است، که باعث افزایش شفافیت سایت می شود.

 ماهیت تقریبا خواسته این گواهینامه به این معنی است که این نوع گواهینامه SSL طول می کشد و گرانتر می شود. با این حال، چه کاربران به دست می دهند، سطح بالاتری از امنیت است.

این گواهینامه به بهترین شیوه برای وب سایت هایی که معاملات امنیتی پایین در آن انجام می شود، مناسب است.

 • گواهی تأیید اعتبار گسترده (EV) تأیید شده است:

این گواهی دارای بالاترین و گسترده ترین سطح تأیید هویت است. بر خلاف گواهی های تایید شده توسط اعتبار سازمانی، این فرآیند نیازمند اطلاعات شرکت است و حتی بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد. علاوه بر این، این گواهینامه تنها توسط CA مجاز به انجام این کار صادر می شود.

 این بررسی جامع از شرکت به بالاترین سطح امنیتی هر گواهی می رسد و علاوه بر این اعتبار وب سایت را افزایش می دهد. به دنبال این، این گواهینامه نیز از هزینه سهم بیشتری برخوردار است.

این گواهینامه ایده آل برای وب سایت هایی است که با اطلاعات کارت اعتباری یا سایر اطلاعات حساس برخورد می کنند.

نصب و پیکربندی اس اس ال

گام بعدی نصب گواهی SSL در سرور است . 

ارائه دهندگان خدمات میزبانی اغلب از این مرحله مراقبت می کنند. منطقه مشتری سایت ارائه دهنده اغلب کاربران را قادر می سازد به طور مستقیم برای گواهینامه مورد نیاز، که پس از آن توسط ارائه دهنده اضافه می شود.

 به عنوان یک مشتری 1 و 1 IONOS ، شما به راحتی می توانید با دنبال کردن مراحل در مرکز کنترل  یک گواهینامه SSL را به بسته های میزبانی وب خود اضافه کنید، . برای بسیاری از بسته های گواهینامه نیز گنجانده شده است و نصب بسته به ارائه دهنده متفاوت است.

 به طور کلی، ارائه دهندگان یا فروشندگان گواهی راهنماهای نصب مربوطه را ارائه می دهند. نکات زیر برای نصب بدون درز ضروری هستند:

 • گواهینامه های درست
 • رمزگذاری مناسب
 • پیکربندی سرور مناسب

اشتباهات و مشکلات هنگام تبدیل

هنگام تبدیل یک حضور وب باید از اشتباهات زیر اجتناب کرد. با توجه به این توصیه می توانید مشکلات مربوط به زیان های رتبه بندی یا سایت های موجود را نادیده بگیرید.

صاحبان وب سایت هایی که مایل به تبدیل سایت های خود به SSL و HTTPS هستند، باید:

 • اجتناب از گواهی های منقضی شده: گواهی SSL نامعتبر یا منقضی شده ممکن است منجر به پیام های هشدار دهنده در پنجره مرورگر شود. این پیام غلطی را برای کاربر ارسال می کند و می تواند به طور بالقوه ترافیک وب سایت را کاهش دهد.
 • راه اندازی تغییر مسیر صحیح: اجتناب از محتوای تکراری، مستلزم استفاده از ترفند .htaccess -301redirect است. انجام این کار به موتورهای جستجو کمک می کند تا از دسترسی به HTTP سایت و سایت HTTPS به عنوان دو وب سایت متفاوت جلوگیری کنند و در این فرایند انتظار می رود که مطالب مختلفی از آنها باشد.  

 

  • :Domain Validated (DV)

    این نوع SSL ها گواهی هایی هستند که تنها پایه بررسی آنها ثبت دامنه می باشد. هیچگونه بررسی بر روی ثبت بودن سازمان و یا شرکت مالک وب سایت انجام نمی شود. این نوع SSL جزء ارزان ترین انواع SSL ها می باشند و معمولا برای وب سایت های عمومی استفاده می شوند.

  • :Organization Validated (OV)

    این نوع گواهی های SSL بسیار قابل اعتماد می باشند. سازمان ها به وسیله ی عوامل انسانی واقعی بررسی می شوند تا به صورت کامل اثبات شود که سازمان های متقاضی کاملا ثبت شده و رسمی می باشند.همچنین مدارک و اطلاعات هویتی ممکن است رد و بدل شود تا سازمان مورد نظر به صورت کامل احراز هویت شود.

  • :Extended Validation (EV)

    گواهی های SSL یکی از قابل اطمینان ترین انواع گواهی نامه ها می باشند. شرایط صدور این نوع گواهی ها به وسیله استاندارد مشخصی (https://cabforum.org/extended-validation/) تعیین شده اند و مراحل احراز هویت بسیار سخت گیرانه تری به نسبت گواهی های از نوع OV دارد. در کنار فراهم نمودن اعتماد و اطمینان به وسیله ی مراحل سخت گیرانه، گواهی های EV یک نوار سبز رنگ نیز در مرورگر بازدیدکننده ها فعال می کند تا تفاوتی بین گواهی های SSL معمولی و گواهی های EV ایجاد نماید. این نوع گواهی بیشترین میزان اعتماد را برای بازدیدکننده ها فراهم می کند و جعل هویت وب سایت های استفاده کننده از این نوع گواهی ها را می توان گفت غیرممکن است.

  • گواهی Wildcard SSL:

  •  گواهی های معمولی تنها برای یک دامنه با آدرس مشخص و واحد فعال می شوند اما گواهی های از نوع Wildcard در کنار عملکرد مشابه گواهی های معمولی، این امکان را فراهم می کنند تا بتوانید به همراه دامنه اصلی خود تمامی زیر دامین های آن را نیز تحت پوشش گواهی SSL خود قرار دهید.

  • Domain: domain.com
   Subdomain: blog.domain.com & support.domain.com & …

   جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:

   ۰۲۱-۲۸۴۲۸۶۷۶ برای تماس مستقیم

   ۰۹۰۳۸۴۸۱۰۱۲ (فقط چت واتس اپ)

    ایمیل: info@aranikweb.ir

    

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

زنبیل خرید