ویدئو بک گراند در طراحی سایت

استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت چگونه است؟

استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت چگونه است؟ 800 520 کارشناس محتوا1
استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت چگونه است؟Reviewed by نرگس کاوه on Jun 3Rating: 4.0استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت چگونه است؟یکی از تکنیک هایی که امروزه مورد توجه صاحبان وب سایت ها قرار گرفته است. استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت است. استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت باعث می شود تا نمای وب سایت شما جذاب تر و به روز تر شود.

آیا تا به حال چیزی در مورد ویدئو بک گراند در طراحی سایت شنیده اید؟ می دونستید با رعایت کردن چه نکاتی می توانید از ویدئو بک گراند در طراحی سایت خود استفاده کنید؟

می دونستید شما از چه سایت هایی می توانید ویدئو بک گراند مناسب برای وب سایت خود پیدا کنید؟ اگر جواب سوالات بالا را نمی دانید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

طراحی سایت و ویدئو بک گراند

یکی از تکنیک هایی که امروزه مورد توجه صاحبان وب سایت ها قرار گرفته است. استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت است. استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت باعث می شود تا نمای وب سایت شما جذاب تر و به روز تر شود.

اما خوب ویدئو بک گراند چیست؟ ویدئو بک گراند به معنای این است که شما در پس زمینه صفحه وب سایت خود از یک ویدئو استفاده کنید. اما منظور از ویدئو در اینجا هر ویدئویی نیست.

به عبارت دیگر شما نمی توانید از هر ویدئویی در بک گراند سایت خود استفاده کنید. شما باید از ویدئویی در طراحی سایت خود استفاده کنید که در آن اصول ویدئو بک گراند رعایت شده باشد. به طور مثال عکس پایین یک ویدئو بک گراند است که در طراحی سایت شیرینی فروشی مورد استفاده قرار گرفته.

استفاده از چنین ویدئو بک گراندی در این سایت، باعث می شود که شما بتوانید نظر بازدیدکنندگان صفحه وب سایت خود را به سمت شیرینی های مختلف منحرف کنید.

به طور مثال حتی اگر فردی تنها برای بازدید به وب سایت شما سر بزند. امکان دارد با دیدن ویدئو بک گراند وب سایت شما، علاقه به خرید شیرینی پیدا کند.

کارشناسان بر این باورند که اگر در طراحی وب سایت از عومل متحرک نظیر ویدئو بک گراند استفاده شود. بازده فروش آن سایت به مراتب بیش تر از سایت های دیگر خواهد بود.

اما استفاده از ویدئو بک گراند برای تمامی سایت ها هم پیشنهاد نمی شود. اگر شما اصول استفاده از ویدئو بک گراند در وب سایت خود را نمی دانید، پیشنهاد می کنیم که اصلا از این تکنیک استفاده نکنید.

چرا که اگر با اصول ویدئو بک گراند آشنایی نداشته باشید.

احتمال دارد به جای بدست آوردن تعداد زیادی بازدیدکننده از تعداد بازدیدکننده های وب سایتتان هم کاسته شود.

اصول استفاده از ویدئو بک گراند در طراحی سایت:

۱- ویدئو بک گراند شما باید هدف خاصی را دنبال کند و با محتوا تفاوت داشته باشد.

شما نمی توانید برای صفحه وب سایت خود از یک ویدئو نا مربوط به کسب و کارتان استفاده کنید.

به طور مثال اگر شرکت شما یک شرکت حسابداری است. شما برای ویدئو بک گراند وب سایتتان نمی توانید از ویدئو گل و گیاه استفاده کنید.

شما باید از ویدئویی در پس زمینه وب سایت خود استفاده کنید که مرتبط با کسب و کار شما باشد. همچنین ممکن است شما بخواهید محتوای متنی خاص را در کنار ویدئو بک گراند وب سایتتان بکار بگیرید.

اگر شما قصد انجام چنین کاری را دارید، پیشنهاد می کنیم که تا آنجا که می شود از رنگ های متضاد با ویدئو برای محتوای متنی خود استفاده کنید.

اگر رنگ محتوای متنی شما با ویدئو بک گراند وب سایتتان تفاوت نداشته باشد، ممکن است خواندن محتوای متنی کمی برای بازدیدکنندگان وب سایتتان سخت شود.

۲- از ویدئو های کوتاه استفاده کنید.

یکی از اصولی که باید صاحبان وب سایت ها در ویدئو بک گراند رعایت کنند. استفاده از ویدئو های کوتاه است. شما باید از ویدئو های کوتاهی استفاده کنید که قابلیت پخش مجدد داشته باشد.

به عبارت دیگر ویدئو شما باید به گونه ای باشد که کاربر با بازپخش آن، متوجه توقف ویدئو نشود. همچنین اگر شما از ویدئو های طولانی در ویدئو بک گراند استفاده کنید.

ممکن است سرعت لود شدن وب سایت شما بیش تر شود. اگر سرعت لود وب سایت شما زیاد باشد، ممکن است بازدیدکنندگان منتظر باز شدن صفحه وب سایت شما نمانند و از صفحه شما خارج شوند.

به همین منظور توصیه می شود که مدت زمان ویدئو شما بین ۵ تا ۱۰ ثانیه و حداکثر میزان حجم ویدئو چیزی حدود ۶ مگابایت یا کمتر باشد.

۳- از ویدئو بی صدا استفاده کنید.

فرض کنید کاربری صفحه وب سایت شما را باز می کند. ناگهان با باز کرن صفحه وب سایت شما، ویدئو بک گراند به همراه صدا برای کاربر پخش می شود.

در این حالت ممکن است کاربر از وجود چنین صدایی غافل گیر شود و سعی کند که از صفحه وب سایت شما خارج شود.

برای اینکه چنین اتفاقی پیش نیافتد، پیشنهاد می شود که از گذاشتن صدا بر روی ویدئو بک گراند خودداری کنید.

اگر هم ویدئو شما دارای صدا است، شما می توانید با استفاده از سایت Fiverr.com، صدای آن ویدئو را حذف کنید.

۴- پخش ویدئو را درموبایل متوقف کنید.

همانطور که می دانید سایز صفحه نمایش تلفن های هوشمند، معمولا کوچک هستند.

اگر شما از ویدئو بک گراند درون بخش موبایل سایت خود استفاده کنید، ممکن است که پخش ویدئو در موبایل با مشکل روبرو شود.

چرا که ویدئو هایی که در پس زمینه سایت قرار می گیرند. عموما به صورت فرم عریض هستند و اگر بازدیدکننده تلفن همراه خود را به صورت عمودی گرفته باشد. ممکن است قسمت هایی از ویدئو را نتواند مشاهده کند.

برای همین توصیه می شود که برای موبایل از یک تصویر به جای ویدئو بک گراند استفاده کنید.

سایت هایی که به واسطه آن ها می توانید ویدئو بک گراند مناسب با وب سایت خود را پیدا کنید:

یکی از چالش های صاحبان وب سایت ها،  نحوه ایجاد ویدئو برای ویدئو بک گراند است. شما می توانید از دو سایت Upwork و Fiverr برای ادیت و ایجاد ویدئو های خود استفاده کنید.

اما اگر علاقه ای به ساخت ویدئو ندارید. برخی از وب سایت ها به صورت کاملا سفارشی اقدام به درست کردن ویدئو بک گراند برای وب سایت شما می کنند.

برخی دیگر هم ویدئو های رایگان در اختیار وب سایت ها قرار می دهند.  به طور مثال شما در وب سایت videohive.net شما می توانید با پرداخت مبلغی اقدام به خرید ویدئو بک گراند برای وب سایت خود کنید.