ریدایرکت چیست

ریدایرکت چیست 768 499 آرانیک وب
ریدایرکت چیستReviewed by آرانیک وب on Jun 29Rating: 4.5

ریدایرکت چیست؟

تغییر مسیر و انتقال یک URL به یک URL متفاوت است. .ریدایرکت یا تغییر مسیر یک راه برای ارسال کاربران و موتورهای جستجو به URL های جدید که از همان اول از طرف آنها درخواست شده است. اگر شما نیاز دارید به خزنده های موتور جستجو اعلام کنید که صفحه، محتوا، URL یا سایت شما نقل مکان کرده و تغییر مسیر داده است، شما باید آنها را بدرستی هدایت کنید. وضعیت آن تغییر مسیر اهمیت زیادی دارد که به درستی انجام شود و ارزش رتبه بندی که به  url داده شده بود به url  جدید منتقل شود. این باعث میشود که یه سئو سایت شما به مشکلی نخورد و رتبه سایت در نتایج گوگل افت نکند چون تمام ارزش های آن از نظر سئو به url جدید منتقل میشود.

انواع ریدایرکت

  • ۳۰۱، “به طور دائم منتقل شده” برای SEO پیشنهاد شده است
  • ۳۰۲، “به طور موقت منتقل شده”
  • تازه کردن متا

ریدایرکت ۳۰۱ چیست؟

ریدایرکت  ۳۰۱ تغییر مسیر دائمی است (از یک url  به url  دیگر)که بین ۹۰-۹۹٪ از امتیاز لینک (قدرت رتبه بندی) را به صفحه جدید هدایت می کند. در اغلب موارد، تغییر مسیر ۳۰۱ بهترین روش برای اجرای تغییرات در یک وب سایت است. شما باید از ریدایرکت ۳۰۱ برای نشان دادن به خزنده ها استفاده کنید که محتوای شما به طور دائمی منتقل شده است

چه زمانی باید از ۳۰۱ تغییر مسیر استفاده کنم؟

یک مثال زمانی برای استفاده از تغییر مسیر ۳۰۱ می تواند باشد اگر شما دامنه ها را عوض کرده اید یا اگر سایت خود را در CMS جدید راه اندازی کرده باشید و ساختار URL شما تغییر کرده است. ایجاد ۳۰۱ هدایت برای محتوای قدیمی خود را به اشاره به محتوای جدید به موتورهای جستجو که شما از A به B به خوبی نقل مکان کنید. این به موتورهای جستجو اجازه می دهد که سیگنال های رتبه بندی و ارزش گذاری را به URL جدید هدایت کنند زیرا آنها این مکان را به عنوان خانه جدید و دائمی برای آن محتوا درک می کنند.

ریدایرکت ۳۰۲ چیست ؟

 زمانی که محتوا فقط به طور موقت نقل مکان می کند (مانند در حین تعمیر و نگهداری) ریدایرکت ۳۰۲ استفاده میشود که به طور موقت این تغییر مسیر را انجام می دهد، ریدایرکت ۳۰۲ ارزش لینک را به مکان جدید منتقل نمی کند. آنچه انجام می دهد این است که کاربر را به یک مکان مناسب هدایت میکند، به طوری که آنها را یک پیوند شکسته، یک صفحه ۴۰۴ نبیند.

چه زمانی باید از ۳۰۲ تغییر مسیر استفاده کنم؟

شما ممکن است بپرسید «اگر ارزش جستجوگر را توزیع نکنید، پس چرا من از آن استفاده می کنم؟» نمونه خوبی از زمان انجام تغییر مسیر ۳۰۲ در تنظیمات تجارت الکترونیک است. بگذارید بگوییم شما محصولی دارید که دیگر برای فروش ندارید – شاید محصول فصلی، بیرون از انبار باشد، یا چیزی است که شما ممکن است دوباره به فروش برسانید. در این مورد، ممکن است بخواهید از یک تغییر مسیر ۳۰۲ برای ارسال کاربر به صفحه رده استفاده کنید. اگر تخلیه محصول برای هر مدت زمان واقعی باشد، ممکن است منطقی باشد که کاربر را به صفحهیی که آنها نمیتوانند از آن سفارش دهند، استفاده نکنند، بنابراین آنها را به صفحه ردهبندی هدایت میکنید تا آنها را به موارد مشابه نگاه کنید. و با آن ۳۰۲ شما به خزنده موتور جستجو می گوید که محتوای شما به طور موقت به صورت آفلاین است و باید ارزش آن صفحه را حفظ کند و آن را به یک URL دیگر منتقل نکنید.

هنگامی که نزدیک به SEO شما و تغییر در محل یا ساختار سایت خود، مهم است که به یاد داشته باشید سیگنال های فنی. استفاده نامناسب از سیگنال ها می تواند باعث کاهش ضرر و زیان در محتوای پیوند شما شود، که می تواند به سختی برای غلبه بر آن و یا بازسازی آن به خطر بیفتد.

متا تازه کردن

فراخوانی متا یک نوع تغییر مسیر در سطح صفحه به جای سطح سرور اجرا می شود. آنها معمولا کندتر هستند و از تکنیک های توصیه شده در سئو نمی باشد . آنها اغلب با شمارش معکوس پنج ثانیه همراه با متن «اگر نمیخواهید در پنج ثانیه هدایت شوید، اینجا کلیک کنید.» ، اما به عنوان یک تکنیک SEO توصیه نمی شود به دلیل قابلیت استفاده ضعیف و از دست دادن صلاحیت لینک منتقل شونده.

بهترین روش SEO

این یک روش معمول برای هدایت یک URL به دیگری است. هنگام انجام این کار، برای حفظ ارزش های SEO بسیار مهم است که بهترین شیوه ها را انجام دهید.

اولین نمونه معمولی این کار با یک سناریوی ساده انجام می شود: URL که نیاز به هدایت به آدرس دیگری برای همیشه دارد.

گزینه های متعددی برای انجام این کار وجود دارد، اما به طور کلی، تغییر مسیر ۳۰۱ برای کاربر و موتورهای جستجو ترجیح داده می شود. خدمت ۳۰۱ به مرورگرها و رباتهای موتور جستجو نشان می دهد که صفحه به طور دائمی منتقل شده است. موتورهای جستجو این تفسیر را به این معنی است که نه تنها صفحه تغییر محل، بلکه محتوای یا نسخه به روز شده از آن را می توان در URL جدید پیدا کرد. موتورها هر وزن پیوند را از صفحه اصلی به URL جدید تحویل می دهند، به شرح زیر است:

توجه داشته باشید که هنگام حرکت یک صفحه از یک URL به یک دیگر، موتورهای جستجو زمان زیادی را برای کشف ۳۰۱، شناسایی آن و اعتبار صفحه جدید با رتبه بندی و اعتماد سلف خود خواهند داشت. این فرایند می تواند طولانی تر باشد اگر عنکبوت موتور جستجو به ندرت از صفحه وب داده شده بازدید کند یا اگر URL جدید به درستی حل نشده باشد.

گزینه های دیگری برای تغییر مسیر، مانند ۳۰۲s و فراخوانی متا، جایگزین های ضعیف هستند، زیرا به طور کلی رتبه بندی و ارزش موتور جستجو مانند یک تغییر مسیر ۳۰۱ را تحویل نمی دهند. تنها زمانی که این تغییر مسیرها جایگزین خوبی هستند، این است که یک وب مستر به طور هدفمند نمی خواهد عدالت لینک را از صفحه قدیمی به جدید منتقل کند.