آموزش ثبت سایت در الکسا و برطرف شدن مشکل حذف ثبت رایگان سایت

آموزش ثبت سایت در الکسا و برطرف شدن مشکل حذف ثبت رایگان سایت 800 520 کارشناس محتوا1
آموزش ثبت سایت در الکسا و برطرف شدن مشکل حذف ثبت رایگان سایتReviewed by نرگس کاوه on Feb 27Rating: 4.0آموزش ثبت سایت در الکسا و برطرف شدن مشکل حذف ثبت رایگان سایتآموزش ثبت سایت در الکسا تا به حال چیزی راجب سایت الکسا شنیده اید؟ میدونین چرا باید وب سایتتون را در الکسا ثبت کنید؟

آموزش ثبت سایت در الکسا

تا به حال چیزی راجب سایت الکسا شنیده اید؟ ثبت سایت در الکسا چگونه است؟ تا به حال شنیده اید که  ثبت وب سایت در الکسا می تواند بر روی سئو سایت شما چقدر تاثیر داشته باشد و حیاتی است ؟

می دونستین مدتی ثبت رایگان سایت درالکسا حذف شده و باید در ازای ثبت سایتتون در الکسا پول پرداخت کنید؟ با نحوه ثبت وب سایتتون در الکسا چطور، اطلاع دارید؟

جواب این سوالات رو نمی دونین؟ پیشنهاد می کنم با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا جواب تمامی این سوالات را پاسخ بدهیم.

 سایت الکسا alexa چیست؟

سایت الکسا یکی از وب سایت های معروف و قدیمی وابسته به وب سایت آمازون است.

الکسا میتونه به افرادی که میخواهند در سایتی تبلیغات کنند، اطلاعات مفیدی از اون سایت بده، اما باید دانش استفاده از الکسا رو هم‌داشته باشید که در اسرع زمان آرانیک وب اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می دهد.

ثبت رایگان سایت در الکسا که به عنوان قدیمی ترین و معروف ترین و مهم ترین سایت در زمینه رده بندی سایت های جهان و بررسی آمار بازدید شناخته میشود، مسئله ای است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

الکسا یک ابزار قوی جهت مشاهده آمار بازدید از وب سایت و رده بندی وب سایت شناخته می شود.

برای همین بسیاری از سئوکاران و طراحان وب سایت ها برای ارزیابی و آنالیز وب سایت خود، وب سایت خود  را در سایت الکسا ثبت می کنند. اخیرا وب سایت الکسا تصمیم گرقته است تا برای خدماتی که ارائه می دهد از صاحبان وب سایت ها هزینه ای دریافت کند.

 همچنین تغییراتی را در گرافیک و UI وب سایت خود ایجاد کرده است.

ممکن است برای شما که اولین بار است می خواهید سایت خود را در این ابزار ثبت کنید کمی گیج کننده به نظر بیاید.

همچنین اینکه برخی افراد می گویند ثبت رایگان در وب سایت الکسا حذف شده، یک باور غلط چرا که هنوز هم شما می تونین توی سایت الکسا وب سایت خود را به رایگان ثبت نام یا به اصطلاح Claim کنید.

وب سایت الکسا در نسخه جدید خود تا ۷ روز به شما این امکان رو میده که وب سایت خود را به رایگان ثبت کنید.

پس از ۷ روز شما موظف هستید که برای ادامه ی کار طبق جدول برنامه هایی که در وب سایت الکسا وجود دارد، مبلغی پرداخت کنید.

در عکس پایین می تونین برنامه ها و قیمت های ثبت وب سایت و تعداد روز هایی که می توانید رایگان از امکانات این سایت استفاده کنید را مشاهده کنید:

ثبت سایت در الکسا alexa

ثبت سایت در الکسا alexa

 

به تازگی چه تغییراتی توی سایت الکسا اتفاق افتاده؟

سایت الکسا علاوه بر حذف ثبت رایگان سایت، تغییرات اساسی نیز در وب سایت خود ایجاد کرده است.

این تغییرات از آنجایی منشا گرفت که برخی از سایت های چینی شروع به بالا بردن ترافیک سایت خود، با ترافیک های فیک کردند.

بعد از آن، مدیران الکسا تصمیم به عوض کردن و به روز کردن سیاست های رتبه بندی وب سایت خود کردند.

همچنین سایت الکسا تصمیم به استفاده کردن بوت استرپ درون کد های HTML و CSS وب سایت های خود کرد، که وب سایت الکسا را به یک وب سایت قوی و ریسپانسیو در زمینه آنالیز وب سایت تبدیل کرد.

البته با وجود چنین تغییراتی  وب سایت الکسا هنوز نتوانسته برخی از مشکلات وب سایت خود را بر طرف کند و هنوز برای گرفتن برخی از اطلاعات نیاز به ابزار های دیگر جهت آنالیز وب سایت ها دارد.

به طور مثال الکسا مدت هاست از ابزار گوگل آنالیتیکس جهت آنالیز وب سایت های ثبت نام شده در خود استفاده می کند.

این وب سایت هنوز نتوانسته جایگزین مناسبی برای گوگل آنالیتیکز ایجاد کند که یک ویژگی نامطلوب برای الکسا به حساب می آید.

وب سایت خود را در الکسا برای مدتی ثبت کنید

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، الکسا قابلیت ثبت رایگان وب سایت در سایتش رو حذف کرده و شما تنها برای مدتی محدود می تونین وب سایت خود را ثبت کنید، اما شاید برای شما سوال شود که چگونه می توانید برای مدتی محدود وب سایت خودتون رو توی الکسا ثبت کنید.

برای اینکار ابتدا باید وارد سایت الکسا شوید و درون سایت ثبت نام کنید. شما می تونین از طریق اکانت فیسبوک هم وارد سایت الکسا شوید.

ثبت سایت در الکسا با کمک فیسبوک

ثبت سایت در الکسا با کمک فیسبوک

در قسمت Plans and pricing می تونین قیمت و ویژگی های وب سایت الکسا برای ثبت سایت را ببینید.

برای ثبت سایت، به آخر صفحه بروید و بر روی گزینه cliam a site کلیک کنید.

سایت الکسا alexa

سایت الکسا alexa

پس از کلیک بر روی گزینه cliam a site، صفحه دیگری از سایت الکسا برای شما باز می شود. که می توانید URL وب سایتتون رو برای ثبت در الکسا در آن وارد کنید. و سپس بر روی continue کلیک کنید.

حالا برای اینکه ID شما در الکسا تایید بشه، الکسا سه راه بهتون پیشنهاد می ده. اولین راه upload کردن فایل HTML وب سایتتون در الکسا است.

دومین راه اضافه کردن Meta Tag و سومین راه از طریق آپشن Upgrading است.

برای وب سایت های ورپرسی پیشنهاد می شه که از طریق فایل HTML، وب سایتتون رو در سایت الکسا ثبت نهایی کنید و برای وب سایت های غیر از وردپرسی پیشنهاد می شه که از تگ های Meta برای تایید ثبت وب سایتتون استفاده کنید.

در مثال پایین ما از طریق روش دوم و با استفاده از تگ متا توانستیم وب سایتمون رو در سایت الکسا ثبت کنیم.

پس از وارد کردن تگ متا در جای مشخص شده، شما باید بر روی گزینه verify my ID کلیک کنید.

اگر تمامی مراحل گفته شده را درست انجام داده باشین، با پیغامی مشابه با عکس پایین روبرو می شوید، که نشان دهنده اینه که سایتتون به درستی توی سایت الکسا ثبت شده است.

پس از ذخیر سازی و تایید اطلاعات این صفحه، مراحل ثبت سایت در الکسا به پایان رسیده و میتوانید از بخش داشبورد alexa سایت های خود را مدیریت کنید. 

چگونه می تونین از دسترسی دیگران به آنالیز وب سایتتون در الکسا جلوگیری کنید؟

شاید برخی از صاحبان وب سایت ها، علاقه ای نداشته باشن که وب سایت های رقیبشان، بتونن آنالیز وب سایتشان را از طریق سایت الکسا داشته باشند.

الکسا برای چنین وب سایت هایی راهکار هایی قرار داده تا به نوعی افراد دیگر نتوانند به آنالیز این سایت ها دسترسی داشته باشند.

حتما از خودتون می پرسین به چه صورت؟ برای اینکار تنها کافیه تغییراتی در فایل robots.txt وب سایت خود ایجاد کنید.

این تغییرات شامل اضافه کردن کد هایی به فایل robot.txt است. برای مثال شما می توانید کد های زیر رو درون فایل robots.txt وارد کنید:

User-agent:ia_archiver

Disallow:

نتیجه گیری:

ثبت وب سایت در سایت الکسا و آنالیز وب سایتتون یک فرآیند الزامی برای بهبود روند سئو وب سایت شما به شمار می آید.

برخی از افراد تصور می کنن که به علت آنکه ثبت رایگان سایت در الکسا حذف شده، نمی توانند وب سایتشون رو به صورت رایگان در الکسا ثبت کنند، که این باور یک باور غلط است و شما می توانید در مدت محدودی که سایت الکسا تعیین کرده، وب سایتتون رو در سایت الکسا ثبت کنید و پس از آن زمان محدود ( مثلا ۷ روز) شما ملزم به پرداخت مبلغی به سایت الکسا می شوید.