اهمیت وبلاگ

اهمیت وبلاگ برای سایت شما

اهمیت وبلاگ برای سایت شما 520 507 آرانیک وب

اهمیت وبلاگ و مقالات در سایت

جالبه بدونید که یک وبلاگ چه مزیتی برای سایت شما دارد و چرا مشاوران اختصاصی برای شرکت ها و مشتریان خود بخش وبلاگ را پیشنهاد میکنند. چرا اصرار های زیادی برای داشتن یک وبلاگ برای سایت وجود دارد؟

 همه ما میدونیم که یک طراحی سایت از زاویه های مختلفی بررسی می‌شود. به عنوان مثال می‌توانیم به ظاهر کد نویسی ، امکانات مختلف سایت ، رنگ بندی سایت اشاره کرد اما یکی از این بخش ها که همیشه به سایت های فروشگاهی ، سایت های شرکتی ، سایت های وکالت ، سایت های پزشکی و … پیشنهاد میشود بخش بلاگ می باشد. بلاگ برای سایت شما مهمترین بخش می‌باشد و به راحتی می‌توان گفت که بلاگ هسته ی اکثر سایت های موجود است و تمام حرف های زده شده دلایل مختلفی دارد که در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

افزایش وروردی و ترافیک سایت 

شما زمانی که برای سایت خود یک وبلاگ ایجاد می‌کنید همین کار باعث ورودی های بیشتر از طرف گوگل می‌شود همانطور که همه ما می‌دانیم سایت بدون کاربر درست مثل کارخانه ای بدون کارکنان می‌باشد و به هیچ وجه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد پس شما باید سایت خود را همیشه مورد توجه قرار دهید و این کار به کمک وبلاگ به راحتی انجام می‌شود.

بهبود سئوی سایت 

شما می‌توانید با قرار دادن مطلب های بیشتری در سایت خود کاری کنید که گوگل تعداد صفحات بیشتری را برای سایت شما ثبت کند و تاییدیه های بیشتری به نام سایت شما و همچنین شما با این کار سئو سایت خود را بهبود می‌دهید و رتبه سایت شما افزایش می یابد و کاربران بیشتری را متوجه سایت خود می‌کنید.

ایجاد ارتباط با کاربران از طریق وبلاگ شما

زمانی که شما یک وبلاگ برای سایت خود ایجاد می‌کنید از طریق وبلاگ می‌توانید تبادل نظر های بیشتری با کاربران خود داشته باشید و بتوانید خط فکری ، علایق و سلیقه کاربران خود را بشناسید . برای این کار همانطور که می‌دانید کاربران از طریق قسمت نظرات که در انتهای مطالب سایت قرار می‌گیرد ، می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند و در مورد مطلب خوانده شده اظهار نظر کنند.

نشان دادن خود و سایت خود به بهترین شکل

شما زمانی که در سایت خود مطالبی را قرار می‌دهید خودتان را به عنوان یک انسان و یا یک شرکت از دید ناظران سایت پویا کرده اید و از شرکت یا کسب و کار خود یک دیدگاه متفاوت ایجاد می کنید . شما با این مطالب که یک سری بخش های اساسی است بر روی مخاطب و نگرش مخاطب خود ، تاثیر می‌گذارید و نسبت به شرکت و کسب و کار شما دیدگاهشان را تغییر خواهید داد.

بازگشت کاربران به سایت شما

شما با ایجاد یک وبلاگ کار آمد برای سایت خود می‌توانید یک منبعی معتبر برای مطالب خود ایجاد کنید . با اینکار زمانی که شما یک منبع بسیار قوی در زمینه خودتان ایجاد کردید کاربران روزانه سایت شما را بررسی می‌کنند و مطالب شما را مطالعه می‌کنند که این کار بر روی سئو و فروش و برندینگ شما تاثیر می‌گذارد.

در پایان

با توجه به توضیحاتی که در این زمینه ارائه شد میتوان نتیجه گرفت که استفاده نکردن از وبلاگ برای سایت شما مشکل اساسی ایجاد می‌کند و بر روی آینده کسب و کار شما تاثیر می‌گذارد. این موضوع در بین طراحان سایت موضوع بسیار مهم و جدی می‌باشد .